NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Tercih Danışma Büroları Hizmete Girdi

23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında tüm adayalra hizmet verecekl olan YKS tercih danışma bürolarını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR ve İŞKUR İl Müdürü Ali BİNGÜL ziyaret etti.
YKS Tercih Danışma Büroları Hizmete Girdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR YKS tercih danışma bürolarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İŞKUR İl Müdürü Ali BİNGÜL'ün de katılımlarıyla gerçekleştirilen ziyarette Öğrenci ve velilerle bir süre sohbet edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizin eğitim kalitesini artırmak, geleceğimizin teminatı yavrularımıza en uygun eğitim ortamlarını sağlamak için tüm gayretimizle emek harcamaktayız. YKS sonrasında öğrencilerimizin başarılarının yanı sıra doğru tercihler yapmalarının ileriki yaşamlarında ne kadar önemli olduğunun bilinci ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adaylar yapacakları tercihlerle gelecekte öğrenim göreceği yükseköğretim programı ile mesleğini, dolayısıyla da yaşam biçimini belirleyeceklerdir, adaylarımıza mesleki tanıtım amacıyla İŞKUR Müdürlüğü tarafından uzman görevlendirmesi de yapılmış olup danışmanlık hizmeti verilmektedir. Tercihlerde teknik hatalar çok sık yaşanıyor. Farkında olmadan sıralama hataları yapılıyor. Adaylar bazen hiç gitmek istemeyecekleri bölümleri yazabiliyor ve sonuçta istemediği bir programa yerleşen öğrenciler ilerleyen yıllarda öğrenimlerini yarıda bırakabiliyorlar. Bu hatalara düşmemek için adayların ve ailelerin uzmanlarımızdan destek almasını öneriyoruz. Bu amaçla il genelinde 23 adet tercih danışmanlığı bürosu oluşturduk, tercih danışmanlığı bürolarının bir tanesini daha geniş kitlelere hitap edebilmesi amacıyla Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünde oluşturduk. Burada da Rehberlik Öğretmenlerimiz tarafından danışmanlık hizmeti verilmektedirler. Tercih danışmanlığı bürolarımız 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında hizmet vereceklerdir.

Bütün adaylarımıza önerimiz tercih listelerini teslim etmeden ya da sisteme giriş yapmadan önce tercih danışmanlığı bürolarımıza gelerek mutlaka bir uzmana danışmalarıdır. Tüm adaylarımızın hayal ettiği üniversitede öğrenimini devam ettirmesi dileğiyle hepsine ayrı ayrı başarılar dilerim" dedi.

25-07-201925-07-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.