NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Okul Müdürleri Görevlerine Başladı

Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ görevlerine yeni başlayan okul müdürlerini, Valilik Toplantı Salonunda yapmış olduğu toplantıda tebrik ederek idari tecrübe, bilgi ve birikimleriyle bilgilendirdi.
Yeni Okul Müdürleri Görevlerine Başladı

      Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ görevlerine yeni başlayan okul müdürlerini, Valilik Toplantı Salonunda yapmış olduğu toplantıda tebrik ederek idari tecrübe, bilgi ve birikimleriyle bilgilendirdi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR´ın Valilik makamına yapmış olduğu talep üzerine valilikçe düzenlenen toplantıda,Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ; eğitime ve eğitimcilere verdiği önemden bahsederken, yeni görevlendirileren okul müdürlerine idari sorumluluk ve görevlerinin mukaddes bir vazife olduğunu belirtti. Vali Necmeddin KILIÇ; Şeyh Edebali´nin Osman Gazi´ye yapmış olduğu nasihatları hatırlatarak,göreve yeni başlayan müdürlere idari vazifeleri hakkındaki tavsiye ve emirlerini iletti. Sayın Valimizin ifade ettiği bu önemli tavsiye ve emirlerini başlıklar halinde aktarmak gerekirse:

-Biz sizlere altın tepsi içinde makam vermedik, sizleri hizmet erleri olarak seçtik.

-İdareci;omuzlarındaki yük nekadar ağır olursa olsun,yılmayan ve başarmaktan korkmayan kişidir.

-İdareci; toprak gibidir,çevresinde iyi veya kötü her ne varsa kendine alan fakat herşeyi en güzele döndürendir.

-İdareci;bilgisiyle,kültürüyle,adaletiyle,gönlüyle aynı zamanda güzel konuşması ve kılık kıyafetiyle topluma yön verendir.

- Adalet hizmet etmekten daha önemlidir.

-Adalet duygulardan ziyade akılla hareket etmektir.

-Başarının şartı adil olmaktır.

-Disiplin, sevgiye ve saygıya dayandığı zaman disiplindir.

-Disiplin,gönüllere hitap edebilmektir.

-Zamanında müdahale edilmeyen hata bir ur gibidir.

-İnsanlar için en büyük engel vehim ve zanlarıdır.

-İdareci,varolan imkanları sonuna kadar halka hizmete sunan, aynı zamanda yeni imkan ve hizmetleri insanlara getirendir.

-İdareci;sadece kendi kararları ve kişisel tatminleriyle hareket eden değil, ortak akılla ve istişare ile yönetendir.

-İdareci; eğitimde sosyal faaliyetlerle, çocuklarımızın sosyal yaşantılarını zenginleştiren ve çağımızın yaşamına güzellikler katan bireyler olmasını sağlayan liderdir.

           Vali Yadımcısı Mustafa KARACA,Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YİĞİT, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Müdür Yadımcısı Ahmet Sinan ECER,Şube Müdürü Ahmet ŞENEL ve göreve yeni başlayan tüm okul müdürlerinin katıldığı; Vali Necmeddin KILIÇ´ın öncülüğündeki toplantıda, sayın Valimiz  samimane tavsiyelerde bulunurken, görevlerine yeni başlayan bütün okul müdürlerine güveninin tam olduğunu belirtti. Toplantının nihayetinde,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR; bilgi,birikim ve idari tecrübelerini bizlerle paylaşmasından dolayı Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ´a teşekkürlerini iletti.

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.