NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEĞİTEK Daire Başkanı Dr. Yakup YÜKSEL Fatih Projesi Kapsamında İlimizi Ziyaret Etti.

YEĞİTEK Daire Başkanı Dr. Yakup YÜKSEL 23 Ekim 2015 Cuma günü İlimizde Fatih Projesi tanıtım toplantısı ve tablet dağıtım törenine katıldı.
YEĞİTEK Daire Başkanı Dr. Yakup YÜKSEL Fatih Projesi Kapsamında İlimizi Ziyaret Etti.

YEĞİTEK Daire Başkanı Dr. Yakup YÜKSEL 23 Ekim 2015 Cuma günü İlimizde Fatih Projesi tanıtım toplantısı ve tablet dağıtım törenine katıldı. Program 10.00´da Merkez İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez İlçe okul müdürleri ile yapılan EBA tanıtım toplantısıyla başladı. Ardından Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesinde yapılan tablet dağtım töreninde açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR; bugün sağolsunlar daire başkanımız ilimize teşrif ettiler. Az önce Fatih Projesi ve EBA ile alakalı okul müdürlerimize bilgi verdiler. Biz de daire başkanımız ile tablet dağıtımı yapalım istedik, bunun için buradayız. Fatih projesi ile alakalı ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip sözü ehline bırakacağım, diyerek sözlerine şöyle devam etti. "Fatih Projesi kapsamında ilimizde 2697 etkileşimli tahtanın okullarımıza teslimi yapılmış bulunmakta, etkileşimli tahtası tamamlanan okullarımızın 9. sınıf öğrencilerine 5984 tablet bilgisayar dağıtılmış, yine bu okullarımızda görev yapan 842 öğretmenimize de tablet bilgisayar dağıtımı yapılmıştır.Hepimizin bildiği gibi Fatih Projesi sadece etkileşimli tahta ve tablet dağıtımından ibaret değil bunun yanında 285 okulumuza fotokopi makinesi dağıtılmış bulunmaktadır. Okullarımıza aynı zamanda fiber internet ağ altyapısı da kurulmaktadır. sizlerin huzurunda katılımlarından dolayı Sayın Daire Başkanımıza, Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum, saygılar sunarım" dedi.

 YEĞİTEK Daire Başkanı Dr. Yakup YÜKSEL, Protokolü selamladıktan sonra, "özellikle ben öğrencilerle konuşurken çok heyecanlanıyorum, hepsi böyle pırıl pırıl, gözlerindeki o tebessümü, arzuyu, hevesi gördükçe çok mutlu oluyorum hepinize bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Yenilik Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü olarak Fatih Projesi yürütüyoruz. Ben çok fazla konuşup sizleri tutmayacağım, bir an önce öğrenciler tabletleri ile buluşsun istiyorum, diyerek öğrencilere tablet dağıtımına geçildi. Programa Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Niğde Atatürk Anadolu Lisesi ve Kemal Aydoğan İlkokulunda öğretmenlerle EBA ve Fatih Projesi konusunda toplantı yapılarak EBA hakkında bilgiler verildi. 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.