NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sn. Yılmaz ŞİMŞEK, İl Müdürü YAŞAR ile Patent ve Faydalı Model Alanlarında Başarı Elde Eden BİLSEM Öğretmenleri Makamında Kabul Etti.

Valimiz Sn. Yılmaz ŞİMŞEK, İl Müdürü YAŞAR ile Patent ve Faydalı Model Alanlarında Başarı Elde Eden BİLSEM Öğretmenleri Makamında Kabul Etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Kırıkkale Üniversitesi destekleri ile Türk Patent ve Marka Kurumu'nun düzenlediği  "Hezarfen Orta Anadolu Projesi" kapsamında Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi, En Çok Faydalı Model Başvurusu yapan ve onaylanan kurum olarak "Niğde ili Faydalı Model Birincisi" ödülünü almaya hak kazandı.

Bu kapsamda Vali ŞİMŞEK, Niğde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Halil İbrahim YAŞAR, Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Eser KAHRAMAN ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Özkan AZİMLİ'yi makamında kabul etti. Gerçekleştirilen ziyarette; Akşemseddin Bilim Sanat Merkezi'nin Fikri ve Sanayi Mülkiyet Hakları kapsamında yaptığı faaliyetler ile tescil alınan projeleri içeren sunum, Merkez Patent Sorumlusu Özkan Azimli tarafından yapıldı. BİLSEM'in bu alanda kazandığı başarı ve tecrübelerden bahsedildi.

Öğrencilerin teorik bilgileri ve projeleri Patent sürecine dönüştürmesinin ülke geleceği açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK ise bu anlamda Bilim Sanat Merkezlerinde yapılan Sınai Mülkiyet Hakları alanındaki çalışmaların yüksek teknolojiye ulaşma sürecinde önem taşıdığını belirterek; "İlimizdeki okullarımızdan 2019 yılından bu tarafa 34 adet tescil alınmıştır. Bu anlamda Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öncü ve örnek bir kurum olmuştur. Ümit ediyorum ki başarılar katlanarak devam edecektir. Bizler de başarıların daha da ileriye taşınması konusunda elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz" dedi.

14-04-202214-04-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.