NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II Çalıştayı Yapıldı

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II Çalıştayı Niğde´de yapıldı. 
Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II Çalıştayı Yapıldı

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II pilot illerinden biri olan ilimizde Proje bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Grand Hotelde yapılan çalıştaya M.E.B. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, Vali Yardımcısı Adnan TÜRKDAMAR, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve çok sayıda kurum temsilcisi katıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü YAŞAR, "Hayatın her alanında yaşadığımız gelişmeler günümüzde eğitim faaliyetlerinin sürekli güncellenmesi ihtiyacını doğurmaktadır.

Bir eğitim kurumundan mezun olup iş hayatına atılan bir bireyin iş hayatını başarılı bir şekilde devam ettirmesi için bilgilerini güncellemesi ve kişisel gelişimini tamamlaması kaçınılmaz bir gerekliliktir. İşte bu sebeple eğitim faaliyetlerinin insan yaşamı boyunca devam ettirilmesi bir gereksinim haline gelmiştir. 

Gerek eğitim çağı gerekse eğitim çağı dışındaki her yaştan bireylerimizin ilgi, istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla her alanda açtığımız kurslar ve geliştirdiğimiz projelerle hizmet vermeye çalışıyoruz.
Bu kapsamda ilimizde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında 603 adet kurs açılmış olup bu kurslarda 16.053 adet kursiyer öğrenim görmüştür. Kurs ve kursiyer sayımız her geçen yıl artış göstermekte olup yaptığımız tanıtım faaliyetleriyle hayat boyu öğrenme konusundaki farkındalığı artırmaktayız.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü bu projenin ve çalıştayın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlı olması dileklerimle hepinizi saygı ile selamlıyorum." dedi.

Proje takım lideri Sean CURLEY´in sunumlarının ardından iletişim uzmanı Zeynep MERİÇ projeye dair detaylı bilgiler aktardı. Çalıştayın öğleden sonraki bölümünde ise katılımcılar yaptıkları grup etkinlikleriyle proje konusunda bilgilendirildi.  

01-09-201601-09-201601-09-201601-09-201601-09-201601-09-2016

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.