NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Merkez İlçe Okul/Kurumlarından Belirlenen Odak Kişilerin Katılımıyla Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.
Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN başkanlığında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Sıfır Atık Projesi Yetkilisi Yasemin DEMİRÖZ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Yetkilileri, Merkez ilçeye bağlı okul ve kurumlardan belirlenen proje odak kişilerinin katılımıyla Elma Şekeri Anaokulu toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, "Değerli mesai arkadaşlarım Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´ın Eşi Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde başlatılan Sıfır Atık Projesi, kamu kurumlarının öncülüğünde toplumun her kesiminde kabul görmeye devam etmektedir. Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için elimizden gelen gayreti göstermek durumundayız. Geri dönüşümü mümkün olan her türlü atık malzemeyi değerlendirmeyi amaçlayan ve bu sayede karbon salınımını azaltacak proje son derece hayati önem arz etmektedir. Biz de Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün kurumlarımızda bu projeye destek verip velilerimizi ve öğrencilerimizi bu konuda bilinçlendireceğiz. Okul ve kurumlarımızdan belirlediğimiz proje odak kişileri proje kapsamında okullarımızda yapılması gereken çalışmaları organize edecekler. Ben şimdiden emekleriniz için teşekkür ediyor, projenin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yetkilisi Yasemin DEMİRÖZ´ün sunumları ile toplantı son buldu. 

Proje ile ilgili detaylı bilgi http://www.sifiratik.gov.tr adresinde yer almaktadır.

15-01-201915-01-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.