NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuk İlkokulu Öğrencileri Okudukları Her Kitap İçin Bir Fidan Dikti.

Selçuk İlkokulu Öğrencileri Kop Okuyor Projesi Kapsamında Okudukları Her Bir Kitap İçin Fidan Dikti.
Selçuk İlkokulu Öğrencileri Okudukları Her Kitap İçin Bir Fidan Dikti.

Selçuk İlkokulu’nun “Okusun Canlar, Yeşersin Fidanlar” Kop Okuyor Projesi kapsamında “Fidan Dikme” Etkinliği Niğde Güzel Sanatlar Lisesi Bahçesinde 9 Mayıs 2017 Salı günü saat 11.00’de gerçekleşti. Programa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih ALTAN, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve öğrenciler, velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

        Açılış konuşmasını yapan Selçuk İlkokulu Müdürü Orhan ÇETİN; “bugün burada Selçuk İlkokulu olarak Konya Ovası Projesi kapsamında yürüttüğümüz Okusun Canlar Yeşersin Fidanlar Projesi etkinliklerinden birinde daha bir araya gelmiş bulunmaktayız. Burada Bir fidan dikerek doğada bir değişim başlatıyoruz. Ama esas değişimi okuyarak kendi içimizde başlatacağımıza inanıyorum. Bugün geleceğe armağan edeceğimiz fidanlarımız, bize karşılık beklemeden iyilik yapmayı öğretecekler. Ağaç, çevre ve doğa en kıymetli değerlerimizdendir. Eşimizi, çocuğumuzu, kardeşimizi sevdiğimiz gibi, onlara da kalbimizde yer ayırmalı, korumalı ve hakkına riayet etmeliyiz.  Bu vesile ile ağaca ve ormana hizmet eden, ondan değer üreten, tüm insanlara saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada fidan diken çocuklarımız da yıllar sonra buraya geldiklerinde diktikleri fidanların orman olduğunu görecekler. Bu anlamda burada geleceğimiz için önemli bir iş yapıyoruz, çocuklarımıza iyi bir miras bırakıyoruz. Bugün buraya ağaç dikmek üzere gelen bütün öğrencilerimizi, bütün mesai arkadaşlarımı kutluyorum.  Bu ağaçlandırmanın memleketimiz için, milletimiz için hayırlar getirmesini diliyor, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Niğde Belediyesine, Niğde İl Özel İdaresine, Orman İşletme Müdürlüğüne, bugün bizi burada ağırlayan Güzel Sanatlar lisesi müdürü ve her derecedeki görevlisine ve bu projede her an yanımda olan tüm çalışma arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih ALTAN, "Öğrencilerimizin böyle anlamlı bir etkinlikte buluşmaları bizim açımızdan son derece kıymetlidir. İki ayrı güzelliği birleştirmekten dolayı da ayrıca mutluyuz. Emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize öğrenciler adına teşekkür ederim." dedi.

       Program Güzel Sanatlar Lisesi’nin Zeybek gösterisi ve Selçuk İlkokulu’nun Kaşık oyunu folklor gösterisinin ardından, protokol ve öğrenciler tarafından fidan dikimine geçilmesiyle devam etti. Yaklaşık 1000 adet fidan öğrenciler tarafından toprakla buluşturulup can suyu verildi. Öğrenciler; dikilen her fidanın yanı başına proje kapsamında okudukları kitapların ve kendi isimlerinin yazılı olduğu küçük aparatları da toprağa diktiler.  Fidan dikiminin ardından programa katılan protokol, öğretmen, öğrenci ve veliler hep birlikte öğle yemeği yediler. Niğde Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde yenilen öğle yemeğinin ardından program sona erdi.

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.