NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Polis Murat ŞENGÜL Adına Yaptırılan Z Kütüphane Zahide Sefer İlkokulunda Açıldı.

Niğde Emniyet Müdürlüğü Tarafından Şehit Polis Murat ŞENGÜL Adına Yaptırılan Z Kütüphane Zahide Sefer İlkokulunda Hizmete Açıldı.
Şehit Polis Murat ŞENGÜL Adına Yaptırılan Z Kütüphane Zahide Sefer İlkokulunda Açıldı.

Güvenli Hayat, Güvenli Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Zahide Sefer İlkokuluna yaptırılan Şehit Polis Memuru Murat ŞENGÜL’ün ismini taşıyan ´Zenginleştirilmiş Kütüphane´ düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene, Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, Niğde Belediye Başkanı Rıfat ÖZKAN, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan DÖNMEZ, Ağır Ceza Reisi Osman SOYDAL, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Şehit Polis Memuru Murat Şengül’ün ailesi, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Kurum Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından gerçekleştirilen açılış programında öğrenciler tarafından şiirler okunarak folklor gösterisi düzenlendi. Açılışta konuşan Vali ŞİMŞEK, “ Güvenli hayat, güvenli çocuk ve gençler sosyal koruma ve destek programı kapsamında Niğde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından ‘Üç Nefes Bir Kulaç’ isimli proje hayata geçirilmiş ve yine bu proje kapsamında Şehidimiz Murat ŞENGÜL’ün ismini taşıyacak olan Z kütüphanemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Şüphesiz ki çocuklarımızın geleceğine doğrudan etki edecek kütüphanelerin zenginleştirilmesi, tüm okullarımızda bu tür kütüphanelerin yapılması ve teknoloji ile desteklenmesi büyük önem taşımaktadır. Özellikle Yeni ve modern bir tasarım anlayışı ile oluşturulan Z kütüphaneler, öğrencilerimize okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarında ve hayal güçlerini geliştirmelerinde yeni imkânlar sağlar. Umut ediyorum ki, öğrencilerimiz Z kütüphanemizden etkili bir biçimde yararlanacak ve gerek elektronik gerekse yazılı medya kullanım becerilerini nasıl geliştirebileceklerini Z Kütüphaneler sayesinde daha iyi öğreneceklerdir” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından Şehit Polis Memuru Murat Şengül’ün ismini taşıyan Z Kütüphanenin açılış kurdelesini Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek ve protokol üyeleri birlikte kestiler.

Açılıştan sonra Z Kütüphane ve okul gezen Vali ŞİMŞEK, öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

12-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.