NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Kemal Tosun AİHL öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi

İlimiz Şehit Kemal Tosun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri parayla ihtiyaç sahibi öğrencilere mont, bot ve kırtasiye yardımı yapıyor. 
Şehit Kemal Tosun AİHL öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünün 21 sınıfa dağıttığı kumbaralar ay sonunda açılarak kardeşlerinin yüzünü güldürüyor. Okul Müdürü Ramazan GÜN, fikrin öğrencilerden geldiğini belirterek kampanyaya 2019 yılında başladıklarını söyledi. Kampanyanın Kovid-19 salgını nedeniyle kesintiye uğradığını belirten Gün, "Yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrencilerimizden bu talep yeniden geldi. Kulübün danışman öğretmenleri Fatih Demirdilek ve Ömer Aksoy'la bu faaliyete yeniden başladık. Her haftanın sonunda biriken paraları kulüp danışman öğretmenlerine teslim ettiler. Bizler de çocuklara teşvik olsun diye her hafta sonu bayrak töreninde okulda en çok yardım toplayan sınıfı ilan ederek onları onore ettik. Zaten bu faaliyetin amacı iyiliklerin yaygınlaşması, medeniyetimizde var olan vakıf kültürünün genç nesillere ulaşmasıydı." ifadesini kullandı.

14-01-202214-01-202214-01-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.