NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KOP İle Okuyarak Büyüyorum" Projesi Kapsamında Yapılan Okul Öncesi Kütüphanesi ve Beceri Eğitim Merkezinin Açılışı Gerçekleştirildi.

Kop İle Okuyarak Büyüyorum Okul Öncesi Kütüphanesi ve Beceri Eğitim Merkezi Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK´in Katılımlarıyla Hizmete Açıldı.
"KOP İle Okuyarak Büyüyorum" Projesi Kapsamında Yapılan Okul Öncesi Kütüphanesi ve Beceri Eğitim Merkezinin Açılışı Gerçekleştirildi.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri kapsamında KOP İdaresi Başkanlığınca finanse edilen "Kop İle Okuyarak Büyüyorum" projesi okul öncesi kütüphanesi ve beceri eğitim merkezi Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK tarafından hizmete açıldı. Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "KOP İdaresi Başkanlığınca KOP Okuyor Projesi kapsamında desteklenen “KOP ile Okuyarak Büyüyorum” Projemizin açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine hizmet edecek şekilde tasarlanan merkezimiz, okul öncesi öğrencilerinin kitap sevgisini, bilişsel, duyuşsal ve psikomotor  becerilerini geliştirecektir. Aynı zamanda okul öncesi eğitiminin yaygınlaştırılması açısından da farkındalık oluşturacaktır. Daha önce atıl durumda bulunan bu alan, iç ve dış cephe onarımları gerçekleştirilerek 121.600 TL lik bütçe ile ilimize  kazandırılmıştır. İl merkezindeki okul öncesi öğrencilerimiz ve okul öncesi çağındaki tüm çocuklarımızın ziyaretlerine açık olan merkezimizde görsel ve sesli hikayeler, boyama etkinlikleri ile kukla köşesi yer almaktadır. Artık klasik eğitim-öğretim yöntemleri tek başına yeterli olmamaktadır. Öğrencilerimizi bu gibi yenilikçi eğitim ortamları ile tanıştırmamız elzemdir. Öğrencilerimizi, sayın bakanımızın tabiri ile çift kanatlı olarak yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür eder, merkezimizin ülkemize, ilimize ve tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederim." dedi. 

Protokol mensupları tarafından kurdele kesiminin ardından öğrencilerin kukla etkinlikleri ve boyama etkinliklerine eşlik eden Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

27-03-201927-03-201927-03-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.