NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İmam Hatipliler Göz Nuru Oluyor" Kampanyasına Niğde´den 100 Katarakt Ameliyatı Bedeli Destek

Niğde´deki İmam Hatip Okulları öğrencilerinin topladığı 100 katarakt ameliyatı bedeli bağış İHH Niğde temsilcilerine teslim edildi.
"İmam Hatipliler Göz Nuru Oluyor" Kampanyasına Niğde´den 100 Katarakt Ameliyatı Bedeli Destek

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlimizde bulunan İmam Hatip Okullarımız ile Önder İmam Hatipliler Derneği ve İHH İnsani Yardım Vakfının ortaklaşa düzenlediği “İmam Hatipliler Göz Nuru Oluyor” kampanyası kapsamında Niğde´deki İmam Hatipli öğrencilerimizin 100 Afrikalı kardeşimizin katarakt ameliyatı için topladığı 30.000 TL nakdi bağış İHH İnsani Yardım Vakfı Niğde Şubesi temsilcilerimize teslim edildi.

Teslim törenine İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, İmam Hatip Okulları İdarecileri ve İHH İnsani Yardım Vakfı Niğde Şubesi Temsilcileri katıldı. Teslim töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "2007 Yılından beri devam eden ve 100.000’in üzerinde kardeşimizin katarakt ameliyatının yapıldığı bu anlamlı kampanyaya destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman kardeşlerimizin dertlerine bir nebze de olsa çare olmak bizleri son derece memnun etmektedir. İmam Hatip okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin ve görev yapan öğretmenlerimizin de bu denli önemli bir kampanyaya destek vermeleri bizi gururlandırmıştır.

Başta Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz olmak üzere kampanyaya destek veren Önder İmam Hatipliler Derneğine, Öğretmen ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyor, yapılan hayırların artarak devam etmesini niyaz ediyorum." dedi.

28-06-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.