NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Değerler Eğitimi" Temalı Niğde 1. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Düzenlendi.

İlk Yıl Teması Değerler Eğitimi Olarak Belirlenen Niğde 1. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Düzenlendi.
"Değerler Eğitimi" Temalı Niğde 1. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Düzenlendi.

Okul ve kurumların değerler eğitimi alanında yaptıkları örnek çalışmaların başvuru ile alındığı proje yarışmasına 63 okul ve kurumdan 126 öğretmen başvuru yaptı. Akademisyen, STK temsilcileri, Okul Müdürleri ve Öğretmenlerin görev aldığı değerlendirme komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 4 kategoride 12 proje dereceye girdi. 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü İl Kültür Merkezinde yapılan Konferansta her kategoriden ilk 3´e giren projelerin sahibi öğretmenler sunum yaptı.

Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, Niğde Belediye Başkanı Rifat ÖZKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, diğer protokol mensuplarının da katılımıyla düzenlenen ödül töreninde dereceye girenler ödüllerini protokol mensuplarından aldı. Programının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde bu yıl ilk defa Eğitimde İyi Örnekler Konferansı gerçekleştiriyoruz. İlk yıl teması olarak en fazla önemsediğimiz konu olan Değerler Eğitimi´ni belirledik. Okul ve kurumlarımızın yaptığı örnek çalışmaları görmek, öğretmen ve idarecilerimizi teşvik etmek ve diğer kurumlarımıza duyurmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğin kapsamının gelecek yıllarda daha da genişleyeceği temennisiyle emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, programın hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi. 

Programda konuşan Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, “İl milli eğitim müdürlüğümüzün bu çalışması ile güzel projeler ortaya konulmaya çalışılıyor, güzel uygulamalar yapmaya teşvik ediliyor. Bu güzel projeler bu güzel örnekler de öğretmenlerimize bir ilham teşkil ediyor. Bu anlamda netice olarak eğitimimizin kalitesi artıyor. Eğitimdeki standardımız yükseliyor. Öğrencilerimiz için, Öğretmenlerimiz için yeni ufuklar açılıyor, yeni bir vizyon oluşuyor. Bu anlamda bu proje gerçekten önemli, güzel düşünülmüş ve güzel ortaya konulmuş bir proje. Uygulamada emeği geçen il milli eğitim müdürümüzü, tüm okul müdürlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonra da bu projenin daha da geliştirilerek, daha da güzelleştirilerek uygulanmasını ümidediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ile selamlıyorum.” dedi.

Program ödül töreni ile son buldu.

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018

 

 

 

 

 

                                                                                Daha çok fotoğraf için  

 

     www.facebook.com/nigdeilmem

 

 

 

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.