NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"2023 Eğitim Vizyonu" Temalı 2. Niğde Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Finali Düzenlendi.

2023 Eğitim Vizyonu Teması ile 2.´si Düzenlenen Niğde Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Finali 5 Şubat Kapalı Spor Salonunda Düzenlendi.
"2023 Eğitim Vizyonu" Temalı 2. Niğde Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Finali Düzenlendi.

Geçtiğimiz yıl Değerler Eğitimi teması ile ilk defa düzenlenen Niğde Eğitimde İyi Örnekler Yarışması 2023 Eğitim Vizyonu teması ile bu yıl 2. defa düzenlendi. 19 Mart 2019 tarihinde başlayan yarışma süreci 2 Mayıs 2019 Perşembe günü 5 Şubat Kapalı Spor Salonunda düzenlenen final sergisi ile son buldu. Final törenine Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, Niğde Milletvekili Yavuz ERGUN, Niğde Milletvekili Selim GÜLTEKİN, İl Genel Meclis Başkanı Bülent KÜÇÜKTUNA, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde geçtiğimiz yıl “Değerler Eğitimi” teması ile gerçekleştirdiğimiz Niğde Eğitimde İyi Örnekler Yarışmamızı bu yıl “2023 Eğitim Vizyonu” teması ile tekrar düzenliyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 
Okul ve kurumlarımızın yaptığı örnek çalışmaları görmek, öğretmen ve idarecilerimizi teşvik etmek ve diğer kurumlarımıza duyurmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz yarışmaya 4 kategoride toplam 147 proje başvurusu yapıldı. Katılımın yüksek olması bizleri son derece memnun etmiştir. Bu sebeple il geneli tüm öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Eğitim adına, geleceğimizin teminatı yavrularımıza daha iyi eğitim verebilmek adına öğretmen ve idarecilerimizin proje hazırlamaları ve uygulamaları bizleri gelecek adına umutlandırmaktadır. Bu yıl 2023 Eğitim Vizyonunu tüm eğitim camiamiza benimsetmek ve farkındalığı artırma amacıyla yarışmamızın teması olarak belirledik. Jüri tarafından yapılan ön değerlendirme sonucunda bugün 25 proje ile final sunumunu gerçekleştiriyoruz. Jüri üyeleri tarafından burada yapılacak son değerlendirme ile her kademeden 3’er projeyi ödüllendireceğiz. Eğitim kalitemizi artırmak için proje geliştiren tüm mesai arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. 
Yarışmanın hazırlanmasında ve değerlendirmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Final sunumu sonrasında yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda;

Okul öncesi kategorisinde;

Çiftlik Kula İlkokulu, Bu Hikayenin Kahramanı Benim Projesi 1.,

Sayde ve Mahmut Tek Anaokulu, Sevgi Çınarı Projesi 2.,

Elma Şekeri Anaokulu, Düşle Yap Projesi 3.,

 

İlkokul Kategorisinde;

Dumlupınar İlkokulu, İyilik Günü Projesi 1.,

Cumhuriyet İlkokulu, Okullar Çocuklarla İngilizce Oyunlarla Güzel Projesi 2.,

Evde Eğitim Öğrencisi Oynayarak İyileşiyorum, İyileşerek Kodluyorum Projesi 3.,

 

Ortaokul Kategorisinde;

Ulukışla Kurtuluş Ortaokulu Bilim Okulu Projesi 1.,

Şehit Varol Torun Ortaokulu Gönül Köprüsü Projesi 2.,

Altunhisar Karakapı Durmuş Balarban Ortaokulu Benimle Oynar Mısın? Projesi 3.,

 

Lise Kategorisinde;

Güzel Sanatlar Lisesi Bağımlılıktan Kurtul Sanatla Huzur Bul Projesi 1.,

Mehmet Akif Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematiğin Ritmi Projesi 2.,

Mehmet Akif Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Drama İle Yaşayan İngilizce Projesi 3. oldu.

Protokol mensupları tarafından dereceye giren proje sahibi öğretmenlere ödüllerinin takdim edilmesiyle program son buldu.

 

03-05-201903-05-201903-05-201903-05-2019

 

 

 

                                                                                                             Daha çok fotoğraf için  

            www.facebook.com/nigdeilmem 

 

 

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.