NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Projem KOP İle Hayat Buluyor" Yarışması Tanıtım Toplantısı Düzenlendi Niğde Kültür Merkezinde KOP İdaresi tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan 'Projem KOP İle Hayat Buluyor' yarışması tanıtım toplantısı düzenlendi. Niğde Valisi Sn. Yılmaz ŞİMŞEK, KOP başkanı Sn. Mahmut Sami ŞAHİN, İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Halil İbrahim YAŞAR, diğer protokol üyeleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı toplantıda KOP başkanı ŞAHİN yarışmanın ayrıntılarını sunumla anlattı.

Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise gençlerden Niğde'nin ihtiyacı olan fikirlere yönelmelerini isteyerek; "İlimizin ihtiyacı olan projeleri hazırlamanızı diliyorum. Bugüne kadar Niğde için KOP İdaresinin finansman destekleri sayesinde çok sayıda proje ürettik, lise öğrencilerimizin katılacağı Projem KOP ile Hayat Buluyor Yarışmasına da yine Niğde olarak bol miktarda proje ile başvuracağımıza inanıyorum. Başta sayın Niğde Valimiz olmak üzere KOP İdaresi Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmalar ardından; 'İklim Değişikliği', 'Suyun Etkin Kullanımı', 'Çevre Bilinci ve Sıfır Atık', 'Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği', 'Akıllı Tarım', 'Kırsal Kalkınma', 'Genç İstihdamı', 'Eğitimde Değişim ve İnovasyon' ve 'Kültürel Miras' gibi 9 ana başlıktaki yarışma kategorileri hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Yarışmaya katılmak isteyen gençler, 6 Nisan-23 Mayıs tarihleri arasında 'www.projemkop.com' internet adresi üzerinden; başvuru şartları, proje temaları ve proje hazırlama teknikleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilecekleri gibi geliştirdikleri projeler başvurularını da buradan yapabilecekler.

 

08-04-202208-04-202208-04-202208-04-202208-04-202208-04-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.