NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pazar Günü Yapılacak LGS İçin Okullarımız Tüm Hazırlıklarını Tamamladı.

Pazar Günü Yapılacak LGS İçin Okullarımız Tüm Hazırlıklarını Tamamladı.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN, ortaokul 8. sınıf öğrencilerimizin kendi okullarında girecekleri sınavla ilgili okullarımızda gerekli tedbirlerin alındığını belirterek sınavın Kovid-19 salgını koşullarında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirileceğini ifade etti. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN, 2020 LGS'de olduğu gibi sınava girecek tüm öğrencilere ve sınavda görev alacak öğretmenlere, maske ve dezenfektanların okullarda ücretsiz olarak verileceğini ayrıca sınav binalarında el antiseptiği ve yedek maske bulundurulacağını belirtti. 6 Haziran 2021 Pazar günü iki oturum hâlinde yapılacak sınavdan bir gün önce tüm sınav binalarının yeniden temizleneceğini aktaran İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN, İmam Hatip Ortaokulu ve 23 Nisan ortaokulunu ziyaret ederek hazırlıkları inceledi.

 

 

 

120 Okulda 494 Salonda 5645 Öğrenci Giriyor

 

Niğde'de yaklaşık 5645 öğrencinin gireceği LGS'de velilere önemli hatırlatmalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN, evlatlarımızın sınava herhangi bir endişe duymadan girmeleri için tüm tedbirleri aldıklarını belirterek "Velilerimizin gönlü rahat olsun. Evlatlarımızın sağlığı ve sınava rahat bir şekilde girmeleri noktasında okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz onlara gereken yardımı sağlayacaktır. Velilerimizden tek isteğimiz, sınav binası dışında çocuklarını beklerken hepimizin sağlığı için maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarıdır. Sınavda çocuklarımıza zihin açıklığı ve üstün başarılar diliyorum." dedi.

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.