NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği Niğde´de Vatandaşların Yoğun Katılımıyla Başladı.

Cumhurbaşkanımız ve Saygıdeğer Eşleri Hanımefendi´nin Himayelerinde Yurt Çapında Başlatılan Okuryazarlık Seferberliği İlmizde De Yoğun Bir Katılımla Başladı.
Okuryazarlık Seferberliği Niğde´de Vatandaşların Yoğun Katılımıyla Başladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Saygıdeğer Eşleri Emine ERDOĞAN Hanımefendinin bir televizyon programına video konferans ile bağlanarak başlattıkları Okuryazarlık Seferberliği vatandaşlarımız tarafından oldukça beğeni ile karşılandı ve kurslara yoğun katılım sağlanarak başlandı. 

Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK başkanlığında İl Yürütme Komisyonu üyeleri ile toplantı düzenlenerek yol haritası oluşturuldu.Sayın Valimiz Yılmaz ŞİMŞEK başkanlığında oluşturulan seferberlik il yürütme komisyonu tarafından hazırlık çalışmaları tamamlandı. Yine bu kapsamda Niğde Vali Yardımcısı Adnan TÜRKDAMAR başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla bir toplantı daha gerçekleştirildi.

Tüm ilde Halk Eğitimi Merkezleri, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve İmamlar vasıtasıyla alan taraması yapıldı. Tespit çalışması tamamlanan mahalle ve köylerimizde kurslar başlatıldı. Okula ve kurslara ulaşım ve erişimde zorluk yaşayan vatandaşlarımız için gerekli tüm önlemler alındı. Herhangi bir rahatsızlığı nedeniyle kurslara katılamayacak vatandaşlarımız için evde kurs açılabilecek. 

Seferberlik faaliyetleri kapsamında Sayın Valimiz Yılmaz ŞİMŞEK ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Yıldıztepe Kasabasında açılan kursları ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet ettiler. Yine Seferberlik kapsamında Sayın Valimizin Eşi Dr. Çİğdem OLGUN ŞİMŞEK Hanımefendi de Niğde Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ederek kursiyerler ile sohbet etti.

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.