NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Temiz Belgesi Almaya Hak Kazanan Okullara Belgeleri Verildi.

"Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazanan okullarımıza belgeleri düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR tarafından verildi.
Okulum Temiz Belgesi Almaya Hak Kazanan Okullara Belgeleri Verildi.

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı. Bu protokolle okul ve kurumlarda öğrencilerin güvenilir ve hijyenik ortamda eğitim faaliyetlerine ulaşmaları amaçlanmıştır.

Başvuru öncesi okullarımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem  planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekiyor.

Başvuru sonrasında, Bakanlığımız ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi yapılıyor. 

İlimizde 335 okul "Okulum Temiz" belgesi almak amacıyla başvuruda bulunmuş olup okullarda denetimler halen devam etmektedir.

Başvurusu onaylanan 217 adet okuldan 39 okulumuz belgeyi almaya hak kazandı.

Denetimleri yapılan ve belgeyi almaya hak kazanan okullarımız müdürlüğümüz bahçesinde gerçekleştirilen törenle belgelerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet ŞENEL'den aldılar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR "Okulum Temiz" belgesiyle okullarımızın hijyen yönüyle daha güvenilir hale geleceğini belirterek ilimizdeki her okulumuzun bu belgeye sahip olabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederek belgeyi alan okullarımızı tebrik etti. 

09-11-202009-11-202009-11-2020

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.