NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine "Okul Yönetiminde Uygulanabilir Farklı Yaklaşımlar" Semineri Düzenlendi.

Merkez Selçuk İlkokulu Tarafından Yürütülen Kop Okuyor Projesi Kapsamında Okul Müdürlerine Seminer Düzenlendi.
Okul Müdürlerine "Okul Yönetiminde Uygulanabilir Farklı Yaklaşımlar" Semineri Düzenlendi.

Merkez Selçuk İlkokulu tarafından yürütülen "Okusun Canlar, Yeşersin Fidanlar" isimli Kop Okuyor projesi kapsamında Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN´ın konuşmacı olarak katıldığı "Okul Yönetiminde Uygulanabilir Farklı Yaklaşımlar" konulu seminer düzenlendi.

10 Ekim 2017 Salı günü İl Kültür Müdürlüğü salonunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet ŞENEL, Halis ERÇATIM ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Okul müdürü Orhan ÇETİN yaptığı açılış konuşmasında " okulumuz tarafından yürütülen "Okusun Canlar, Yeşersin Fidanlar" Kop okuyor projesi kapsamında Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN ile gerçekleştireceğimiz “Okul Yönetiminde Farklı Uygulanabilir Yaklaşımlar” konulu paylaşım sohbetine hoş geldiniz.

Okuldaki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin genel amacı bir ülkenin geleceği olan çocukların bilgi, beceri ve davranış olarak sağlıklı ve verimli şekilde yetişmelerini sağlamaktır. Okuldaki eğitim-öğretim faaliyetlerinin başında okul yöneticileri bulunmaktadır. Okul yöneticilerinin bilgi, beceri ve davranışları başta öğrenci ve öğretmenler olmak üzere eğitici olmayan personel ve öğrenci velileri üzerinde etkili olmaktadır. Yine eğitim sisteminin temelini okullar oluşturmaktadır.

Her gün her şeyin büyük bir hızla değiştiği bir dönemde sağlıklı ve başarılı çocuklar yetiştirmek için bireylerin bedensel, eğitsel ve psikolojik gelişimlerini yakından ilgilendiren tüm etkenlerin, bu hızlı değişim ile ilgili bilgilerini güncellemeleri gerekir ki çocuklarının gelişimine sağlıklı destek verebilsinler.

Çocuk yetiştirmek, onu kişilik sahibi bir insan olarak topluma kazandırmak, hiç şüphesiz dünyanın en zor işlerinden biridir. Sağlam karakterli insanlardan meydana gelen huzurlu bir toplumun gerçekleşmesi için eğitime son derece ihtiyacımız vardır.

Bir toplumun aydınlık yarınlara ulaşması çocuklarını yetiştirme tarzına bağlıdır. Zaman çok çabuk geçer, o minicik yavrular geleceğin bireyleri haline geliverir. Biz yaşlanıp köşemize çekildiğimizde yeni çocuklar yetiştirecek olan bireyler onlar olur. Bu bir döngü,  bir bayrak yarışıdır. Bu zincirin halkalarının kuvvetli olması bizlerin çocuklarımızı sağlıklı şekilde yetiştirmemize bağlıdır. Güneşli günler, yüzlerinde güneşler açan çocuklara bağlıdır. Tüm çocukları sevelim, dünyanın tüm çocuklarına ulaşıp onları kucaklamaya çalışalım. Çocuklar yarındır, geleceğimize sahip çıkalım.

Davetimize icabet edip bugün burada bizimle olduğu için Sayın Aytaç AÇIKALIN Bey´e ve katılımınız için sizlere teşekkür ediyor hepinize hoş geldiniz diyorum." dedi.

Program Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN´ın keyifli sunumuyla devam etti. Seminer sonrasında katılımcılara Aşure ikram edildi.

11-10-201711-10-201711-10-201711-10-201711-10-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.