NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Protokol Kuralları ve Uyum Semineri

Göreve yeni başlayan okul müdürlerinin katıldığı 5 günlük protokol kuralları ve uyum semineri sona erdi.
Okul Müdürlerine Protokol Kuralları ve Uyum Semineri

Göreve yeni başlayan okul müdürlerinin katıldığı 5 günlük protokol kuralları ve uyum semineri sona erdi. 26-30/01/2015 tarihleri arasında düzenlen seminere merkez ve merkeze bağlı köy-kasabalardaki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri katılmışlardır. Seminerin 1. gününde mili eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından eğitim-öğretim ve müdürlükle ilgili iş ve işlemlere değinilmiştir.2. gününde il milli eğitim müdürlüğü maarif müfettişleri tarafından gerekli evraklar, iş ve işlemler hakkında bilgi verilmiştir. Seminerin 3. ve 4. gününde ise protokolün tarihsel gelişimi, anlamı, önemi, protokolde temel ilke ve ögeler, davranış protokolü, giyim ve bakım protokolü, konuşma protokolü, makam protokolü, konuk ve ziyaret protokolü, davet ve ziyafet protokolü, toplantı protokolü, tören protokolü, bayrak protokolü, taşıt protokolü, resmi yazışma protokolü ve yönetimde protokol konularına yer verilmiştir. Seminerin son günü olan 5. gün; kapanışı yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar, ilimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerine ve çalışmalarına liderlik eden, göreve yeni başlamış bütün okul idarecilerine önemli tavsiye ve hatırlatmalarda bulundu.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR´ ın tavsiye, hatırlatma ve iyi dileklerinden önemli başlıklar:

- İlimiz eğitim öğretimi için olumlu katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Bilinmelidir ki; sosyal hayatta karşılaştığımız topluma, vatana, millete hayırlı her bireyde mutlaka biz öğretmenlerin emeği vardır. Fakat unutmamalıdır ki; çevremizde, sosyal yaşantımızda karşılaştığımız ve olumsuz davranış sergileyen her bireyde de bir sorumluluğumuz vardır. Eğitim öğretim adına yapacağımız her türlü faaliyet ve çalışmalarımızı bu durumu değerlendirerek yapmalıyız.

- Biz güzel şeyler adına bu yola çıkarken siz değerli idarecilerle bu yola çıkmayı tercih ettik, çünkü bilinmelidir ki görevine yeni başlamış siz değerli okul müdürlerimize güvenimiz tamdır. Eğitim öğretim adına ulaşacağımız her başarı, mutlak beraberliğimizin sonucudur ve bu konuda her bir okul yöneticisine büyük görevler düşmektedir. Günümüz anlayışında kimseye zorla ve direterek birşeyler yaptıramadığımız ve  etik olarak ta yaptırmamamız gerektiği için birimlerimizde öğretmeninden temizlikçisine olması gereken sevgi, saygı ve seviyeli iletişimle herkesin gönlüne girmeliyiz. 

-Katılmış olduğunuz bu protokol kuralları ve uyum seminerinde edinmiş olduğunuz ve  protokole ait resmi işlerimizde uygulayacağımız her bir kural, uygulandığı takdirde siz idarecilerin değerini artıracaktır.

-Kurumlarınızda her bir çalışanın hakkını ve hukukunu gözetmek en önemli görevlerinizden birtanesi olup, personelin gerekli denetimini yapmak yine sizlerin görevidir.

- Sizler lider olarak, idareci olarak her türlü yeniliğe ve eğitim projelerine açık olmalısınız. Bu projeler yerel, ulusal veya Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri gibi uluslararası düzeyde olabilir. Sizlerin bu gibi projeleri üretmeniz ve bizlerle paylaşmanız halinde her türlü desteğe müdürlüğümüzce ve ilgili birimlerimizce açığız.

- Eğitim öğretim faaliyetlerimizde, çocuklarımızın başarısını artıracak ve sosyal yönlerinin gelişimine katkı sağlayacak yarışma, müsabaka ve sportif faaliyetlere okulca katılmanız, eğitimde kaliteyi artırmanız adına mühimdir. Bu çerçevede öğrencilerimize yönelik her türlü hizmet, eğitim ve uygulamaların yoğunlaştırılmasında fayda görüyorum.

 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR yapmış olduğu kapanış konuşmasının ardından, toplantıya katılan ve eğitim öğretim çalışmalarını yürüten bütün okul müdürlerine teşekkür ettikten sonra herkese başarılar dileyip  protokol kuralları ve uyum seminerine son verdi.

 

 

                                                                         *Daha çok fotoğraf için.

                                                                www.facebook.com/NigdeMilliEgitim

 

          

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.