NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Toplantısı Yapıldı.

Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Toplantısı Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK Başkanlığında Düzenlendi.
Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Toplantısı Yapıldı.

Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele toplantısı 1 Şubat 2018 Perşembe günü Niğde İl Kültür Merkezinde düzenlendi. Toplantıya Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, Niğde Belediye Başkanı Rifat ÖZKAN, İl Jandarma Komutanı İdris TATAROĞLU, İl Emniyet Müdürü Salim CEBELEOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Belde Belediye Başkanları, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, bir önceki toplantıda okullarda verilen eğitim kalitesini artırmaya yönelik bir takım uygulamaların hayata geçirilmesi, okulların güvenliği ve ulaşımı gibi konuların ele alındığını, alınan bu kararların değerlendirmesini ve okul aile birliği başkanları ile okul idarecilerinin görüşlerini alacaklarını söyledi.

Eğitim bizim için en öncelikli konudur diyen Vali ŞİMŞEK,"Eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan bir yatırımdır. Temel amacımız gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, onları bilgili, donanımlı gençler olarak hazırlamanın yanında aynı zamanda sağlıklı ve ahlaklı bireyler olarak topluma kazandırmaktır. Bizler, çocuklarımızı ne denli geleceğe iyi hazırlarsak; ülkemizin geleceği de o denli parlak ve müreffeh olacaktır. Bu doğrultuda az önce belirttiğim hususlar büyük önem arz etmektedir." dedi.

Eğitim kalitesinin arttırılmasının en önemli adım olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz ŞİMŞEK ;"Hem yerel imkânlar hem de merkezi imkânlar doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar ilimizde yaklaşık 3800 derslik yaptırılmıştır. Bu dersliklere 200 derslik daha ilave ederek derslik sayısını 4000’e çıkarmayı planlamaktayız. Yine ilimizdeki tüm ortaokullarımızda ve liselerimizde etkileşimli tahta mevcuttur. Ayrıca ilimizde öğrencilerimize dağıtılan tablet miktarı da 7000´i bulmuştur. Hem okullarımızın fiziki imkânlarının iyileştirilmesi hem de donanımlarının artırılması anlamında çalışmalar devam ediyor.

Öğrencilerimiz, velilerimizin bizlere, devletimize birer emanetidir. Öğrencilerimizi her türlü tehlikeye karşı korumak bizlerin başlıca görevidir. Bu hususta okullarımızın ulaşımı herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması adına büyük önem taşımaktadır. Yine okullarımıza 50 güvenlik görevlisi istihdam ettik. Bu sayı ileriki dönemlerde artacaktır. Ayrıca 367 okulumuzda güvenlik kamerası mevcut. Yine eğitim öğretim yılı başında başlatmış olduğumuz çalışma ile 6 tanesi Özel İdaremizin imkanlarıyla 4 tanesi de merkezi imkanlarla 10 adet merkezi güvenlik sistemine entegre kamera kurmayı hedefledik. Emniyet birimlerimizle birlikte özellikle madde bağımlılığı konusunda il merkezinde ve bağlı ilçe, köy ve kasabalarında okul ziyaretlerimize devam ediyoruz.

Okullarımızın güvenliğinin yanı sıra geleceğimizin teminatı, gözümüzün aydınlığı olan çocuklarımızın sağlıklı, başarılı bir eğitim ve öğretim yılını geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 5 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımıza ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.   İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sunumlarla devam eden toplantı, okul idarecileri ve okul aile birliği başkanlarının görüş ve taleplerini iletmesi ile son buldu.

02-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.