NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği Toplantısı Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK Başkanlığında Düzenlendi.

Okul Güvenliği Toplantısı Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK Başkanlığında Kültür Merkezinde Düzenlendi.
Okul Güvenliği Toplantısı Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK Başkanlığında Düzenlendi.

Okul güvenliği toplantısı Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK başkanlığında İl Müdürleri, Belde Belediye Başkanları, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanlarının katılımıyla 08.09.2017 Cuma günü 10.00´da başladı.

Vali ŞİMŞEK yaptığı açılış konuşmasında,"Değerli mesai arkadaşlarım. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın çok değerli temsilcileri, kıymetli okul müdürlerimiz, kıymetli muhtarlarımız, değerli okul aile birliği başkanlarımız ve çok değerli basın mensubu arkadaşlarımız hepinizi selamlıyor katılımınız için teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz üzere 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılıyor. Pazartesi günü 1. sınıflarımız eğitime başlıyor ve bir hafta sonra tüm öğrencilerimiz eğitime başlıyor. İlimizde eğitim öğretim yılının daha güvenli ve sağlıklı geçirebilmesi için tüm paydaşları bira araya getirdik. Çeşitli tedbirler aldık. Bu tedbirlerle birlikte aksayan yönleri belirlemek ve son şeklini vermek üzere sizleri topladık.

Şüphesiz ki eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu nedenle eğitim bizim en önemli önceliğimizdir. Hem ülke hem il yönetimi olarak önceliğimizdir. Eğitime yapılan yatırımlar ve eğitim için harcanan emek bizim için çok önemlidir. 5 yıl önce 3000 civarında olan derslik sayısı 4000’lere yaklaşmıştır. Son 5 yılda yapılan bin dersliğin yüz adedi hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılmıştır. Tüm paydaşlarımız eğitim kalitesinin yükseltilmesi noktasında bizlere yardımcı olmaktadır. Tüm hayırseverlerimizi tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.

İçişleri Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda bugün tüm illerimizde ve tüm ilçelerimizde eğitim ve öğretim yılının daha sağlıklı geçirilebilmesi için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Amacımız okul çevrelerinin daha güvenli olması, gençlerimizin uyuşturucu bağımlılığı, kent güvenlik sistemine entegrasyon gibi konular ele alınacak. İlimizde aldığımız okullarımızın güvenliğine yönelik bazı kararları sizlerle paylaşmak istiyor görüşlerinize sunuyorum. Öncelikle ilimizde 352 okulumuzdan 252 adedine güvenlik kamerası koydurulmuş 87 okulumuzda güvenlik kamerasıyla donatılması noktasında çalışma başladı. Ayrıca bu kameraların mobese sistemine entegrasyonu konusunda çalışma başlatıldı.  Ayrıca okul önlerinde ve çevresinde öğrenci olmayan ve okul ile ilgisi bulanmayan şahısların öğrencilerle temas kurmasına kesinlikle izin verilmeyecektir. Metruk bina ve yapıların tehlike arz ettiği anlayışından hareketle bu binalar belediyeler tarafından yıkılacak yıkılmadığı takdirde özel idare tarafından yıktırılacak. İnternet kafeler sıkı bir şekilde denetlenecek. Park bahçe gibi yerlerde ve il genelinde uyuşturucu satıcılarıyla etkin mücadele edilecektir. Uyuşturucu konusunda birimler arası koordinasyon sağlanacaktır.  Servis araçları ve şöförler ile ilgili gerekli denetimler ve uyarılar sıkı bir biçimde yapılacak. Okullarımızda trafik eğitimine ağırlık verilecek ve çocuklarımıza eğitim verilecektir. İlimiz ve ülkemiz adına hayırlı bir eğitim yılı geçirme temennisi ile hepinizi saygıyla selamlyorum." dedi.

Toplantı toplum destekli polislik şube müdürlüğü polis memuru Mehmet Ali GÜLERYÜZ´ün sunumu ile devam etti. Karşılıklı görüş alışverişi ile toplantı sona erdi.

08-09-201708-09-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.