NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Yönelik Meslek Tanıtım, Kariyer ve Üniversite Tanıtım Buluşmaları Gerçekleştirildi

Öğrencilerimize Yönelik Meslek Tanıtım, Kariyer ve Üniversite Tanıtım Buluşmaları Gerçekleştirildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezinin organizasyonu ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Niğde İŞKUR İl Müdürlüğü ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası'nın destekleriyle, "Meslek Tanıtım, Kariyer ve Üniversite Tanıtım Buluşmaları" adlı etkinlik gerçekleştirildi.   Ortaöğretim 11. Ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen etkinliğe Vali Yardımcısı Sn. Cemil KILINÇ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Niğde protokol üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrencilerimize seslenen YAŞAR; "Meslek seçimi, bireyin hayatında verdiği en önemli kararlardan biridir.  Meslek, sadece bir para kazanma, geçim sağlama yolu olmaktan çok öte insanın mutlu huzurlu bir hayat yaşamasının, kendini faydalı hissetmesinin ve üretme hazzını yaşamasının yoludur. 

Zira bir meslek edinmenin temelinde para kazanarak fizyolojik ihtiyaçları karşılamanın dışında sosyal, duygusal ve psikolojik ihtiyaçların doyumu söz konusudur. 

Öte yandan meslek seçiminde lise yılları kritik bir zaman olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde gençlerin ilgi ve yeteneklerini keşfederek mesleki ve kariyer gelişiminde doğru yönlendirilmeleri önem kazanmıştır. Bununla birlikte birey kendini ne kadar iyi tanırsa tanısın, meslekler hakkında doğru ve yeterli bilgiye sahip değilse uygun bir mesleki seçim yapamaz. Bugün burada 'Meslek Tanıtım Buluşmaları' kapsamında siz değerli gençlerimizi rol modeller ve çeşitli sektörlerden meslek elemanları ile buluşturarak meslek seçimi ve kariyer gelişimi sürecine destek olabilmeyi umuyoruz. Programın hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi

 

Farklı mesleklerden konuşmacıların davet edildiği programda öğrenciler gelecekte edinecekleri meslekler için sorular sordular. Program protokol üyelerinin meslekleri anlatan stantları gezmesi ile sona erdi.  

 

23-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.