NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Okullarına Sporla Başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce ortaklaşa hazırlanan ''OKULA SPORLA BAŞLIYORUM PROJESİ" Cumhuriyet İlkokulundaki programla başladı. Proje öğrencilerimizin spor ve çocuk oyunları ile okula uyum sürecini hızlandırmayı amaçlanıyor.
Öğrencilerimiz Okullarına Sporla Başlıyor

Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen  "Okula Sporla Başlıyorum Projesi" etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker ÖTGÜNLÜ, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YİĞİT, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Programın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "İlkokul 1. sınıf ve anasınıflarımızda 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum amaçlı eğitim başlamıştır. Şu anda öğrencilerimiz eğitimlerine uyum haftası olarak devam etmektedirler. Bu etkinliğin amacı öğrencilerimize okullarımızı sevdirmek, sporu sevdirmek, okullarda eğlenerek öğrenmeleri sağlamatır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile bir protokol imzaladık. Protokol çerçevesinde bugün etkinliğimizi bu okulumuzda başlattık. Bu etkinlikler eğitim öğretim yılı boyunca anaokullarımızda ve ilkokul 1. sınıflarımızda devam edecektir. Ben böyle bir etkinliği düzenlediklerinden dolayı Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ve antrenörlerimize teşekkür ederim" dedi.

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker ÖTGÜNLÜ ise ; "Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan protokol çerçevesinde, "Okula Sporla Başlıyorum Projesi" tüm illerde ilk defa bu yıl uygulanmaya başlanacaktır. Projemizin temel amacı ise, okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerinin okula alışma süreçlerinde yaşadıkları zorlukları en aza indirmek ve çocuklarımıza okullarımızın, spor salonlarımızın, gençlik merkezlerimizin güvenilir ve doğru yerler olduğunu anlatmaktır. Ayrıca gençlik liderlerimiz ve antrenörlerimiz ile birlikte çocuklarımıza eğitsel oyunlar oynatarak okulu ve sporu sevmelerini amaçlamaktayız. Bunun sonucunda ise çocuklarımız sporla kaynaşacak, eğlenceli ve hareketli vakitler geçireceklerdir. Gençlik liderlerimizin ve antrenörlerimizin seferber olarak yaptıkları bu faaliyetler sonucunda çocuklarımızın dijital oyun ve teknoloji bağımlılığını en aza indirmeyi de hedeflemekteyiz. Çocuklarımızın geleceğinin sporla iç içe olması için, basınımızın desteği ile 7' de 70' e tüm halkımızı spor salonlarımıza ve gençlik merkezlerimize davet ediyor, okula yeni başlayan çocuklarımız başta olmak üzere yeni eğitim-öğretim yılının öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.   Program öğrencilerin antrenörler eşliğinde çocuk oyunları oynamaları ve spor yapmaları ile son buldu.  

13-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-201913-09-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.