NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİĞDE’NİN TARİH VE KÜLTÜR KARINCALARI BİLGİ-KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezince Yürütülen Tübitak 4004 Projesi Kapsamında Bilgi-Kültür Yarışması Yapıldı.
NİĞDE’NİN TARİH VE KÜLTÜR KARINCALARI BİLGİ-KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI

TÜBİTAK "4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları" çağrısı kapsamında, Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ahmet KILIÇ’ın koordinatörlüğünde, Bilsem öğretmenlerinden oluşan ekip tarafından hazırlanan “Niğde’nin Tarih ve Kültür Karıncaları” adlı projenin bilgi-kültür yarışması yapıldı. 27 Ekim 2017 Cuma günü 9 ortaokulun katıldığı yarışma “5 Şubat Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Yarışmaya,

-          Merkez Ali Ulvi Arıkan Ortaokulu

-          Altunhisar Mustafa Necati Ortaokulu

-          Bor Mehmet Güleç Ortaokulu

-          Çamardı Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Ortaokulu

-          Çiftlik Mustafa Kemal Ortaokulu

-          Merkez 5 Şubat Ortaokulu

-          Merkez 19 Mayıs Ortaokulu

-          Merkez Murtaza Naile Uyanık Ortaokulu

-          Ulukışla Kurtuluş Ortaokulu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü İsa ALİÇ, bu yarışmanın bildiğimiz bilgi yarışmalarından farklı olduğunu, burada Matematik, Fen, Türkçe ve Sosyal Bilgiler gibi derslerden soru olmadığı, burada sadece “Niğde’nin Tarih ve Kültürü” ile ilgili soruların olacağını, öğrencilerin geleceğe yön verecek bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaçladıklarını ve bu amaç doğrultusunda öğrencilerin tarih ve kültür eğitimlerinde model alınan bir kurum olmayı hedeflediklerini belirterek ekip olarak “Başarının Sonuç Değil, Bir Süreç” olduğu bilinciyle hareket ettiklerini dile getirdi.

Yarışmada öğrencilere Niğde’nin Tarih ve Kültürünü kapsayan yirmi soru soruldu. Heyecan dolu geçen yarışmada Çiftlik Mustafa Kemal Ortaokulu birinci, Bor Mehmet Güleç ikinci ve Merkez 5 Şubat ortaokulu üçüncü oldu. Yarışma sonunda derece alan öğrenciler ödüllendirilirken, ayrıca yarışmaya katılan tüm okullara Katılım Belgesi, öğrencilere de Niğde’nin tarih ve kültürünü tanıtan eğitim dokümanları verilmiştir.

 

30-10-201730-10-201730-10-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.