NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde´de Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında Hizmetiçi Eğitim Kursu Düzenlendi.

Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında Hizmetiçi Eğitim Kursu Düzenlendi.
Niğde´de Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında Hizmetiçi Eğitim Kursu Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce  06 -10 Ağustos 2018 tarihleri arasında Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 4.sü düzenlenen 2018000120 Faaliyet Numaralı "Yenilenebilir Enerji Kaynakları Solar Enerji Sistemleri Kurulumu” hizmetiçi eğitim kursuna 20 Teknik Öğretmen kursiyer olarak katıldı. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halis ERÇATIM’ın açılışını yaptığı kursa Türkiye genelinden katılım sağlandı.

Şube Müdürü Halis ERÇATIM açılış konuşmasında; "Bu tür kursların ilimizde olması, alanında uzman personeller tarafından verilmesiyle hem Yenilenebilir Teknolojileri alanında gelişme sağlanması, bilgi ve deneyimlerin aktarılması hem de Niğde´mizin tanıtımı konusunda çok faydalı olacağı kanaatindeyim. Gelecek yıllarda da devam etmesi ümidiyle kursun ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Dairesi Eğitim Koordinatörü Mehmet YAZAR ’ın  ve Eğitim Merkez Müdürü Harun KISACIK gözetim ve denetiminde gerçekleştirilen kursa Türkiye’nin en batısından en doğusuna kadar birçok ilden Teknik öğretmenler katıldı.

Hizmetiçi eğitim kapsamında bir hafta boyunca öğleye kadar alanında Uzman Teknik Öğretmenler Türker YAVUZER ve Umut ÇELİK’ in sunumları ve akabinde öğleden sonra gruplar halinde yapılan atölye çalışmaları ile devam edildi. Atölye çalışmaları kapsamında, katılan öğretmenlere Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Güneş Enerjisi Sistemleri Kurulumları hakkında teorik ve pratik eğitimler verildi.

14-08-201814-08-201814-08-201814-08-201814-08-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.