NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde'de 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlandı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Aliya İzzetbegoviç İlkokulunda kutlandı.
Niğde'de 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlandı.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı 16 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 9.00'da Atatürk Anıtına milli eğitim müdürlüğü çelenginin sunulması ile başladı. Aliya İzzetbegoviç İlkokulunda devam eden kutlama programına Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, Niğde Milletvekilleri Yavur ERGUN ve Selim GÜLTEKİN, Niğde Belediye Başkanı Emrah ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, protokol mensupları, veliler ve öğrenciler katıldı. Günün anısına protokol mensuplarının fidan dikmesi ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Her yıl eylül ayının 3. haftasında İlköğretim haftası olarak kutladığımız bu günde hepinize hoş geldiniz der, saygılar sunarım.
5-6 Eylül'de okul öncesi ile ilkokul 1. sınıflarımızın uyumu ve 9 Eylül'de bütün okullarımızın açılışı ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başlamış bulunuyoruz.

Değerli misafirler;    

Bugün ilimizde tüm okullarımızda normal eğitime geçmenin sevincini de yaşıyoruz. Yeni yapılan okul ve derslikler sayesinde ilimizde ikili öğretim sona ermiştir. Hayırlı olmasını diliyorum.

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ara tatiller ise birinci dönem 18-22 Kasım'da, ikinci dönem ise 6-10 Nisan'da yapılacak olup okullarımız 19 Haziran'da tatile gireceklerdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözüne muhatap olmuş çok değerli Meslektaşlarım,

İyi bir tatilden sonra hepiniz dinlenmiş olarak döneme başladınız bu güne kadar olduğu gibi bu yılda aynı gayret ve azimle çalışacağınızdan eminim. Yavrularımıza vereceğiniz eğitim, vatan, bayrak ve millet sevgisi ile harmanlanacak, ortaya bu millet için, bu vatan için alın teri döken nice kahramanlar yetirecektir. Bu kutlu görevde ihtiyaç duyduğunuz her konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Bilginin güç olduğu günümüzde sizlerin de daha bilgili ve daha güçlü olmanız için vaktinizi çok iyi değerlendirerek çok çalışmanız gerektiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Sizlere ilim yolunda rehberlik eden öğretmenlerinizi ve bin bir fedakârlıkla ihtiyaçlarınızı gideren anne babalarımızı mutlu etmek için çok çalışınız.

Değerli Veliler,

Bütün eksiklerini tamamlayarak çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz bundan sonra onlar artık bizim evlatlarımızdır. Bizim için her öğrenci bir kıymettir. Onları eğitim halkasının dışında görmeye tahammülümüz yoktur. Eğitim imkanlarımızın her geçen gün çeşitliliği artmakta her çocuğumuzun başarılı olacağı bir alan muhakkak bulunmaktadır. Çocuklarımızı ilgi ve yetenekleri doğrultusunda desteklemeli ve dijital çağın getirdiği olumsuzluklardan uzak tutmalısınız. Cehaleti yenmek ve aydınlık yarınlara ulaşmak için verdiğimiz bu mücadelede her zaman olduğu gibi bu yılda bizlerden desteklerinizi esirgemeyiniz. Bu vesile ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyor, yolunuzun açık, çalışma azminizin sürekli, başarınızın daim olmasını diliyor, Hepinizi saygıyla selamlıyorum."dedi. 

Şiirler ve halk oyunları gösterisi ile devam eden programın sonunda öğrencilere pamuk şeker ikram edildi.

16-09-201916-09-201916-09-201916-09-201916-09-201916-09-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.