NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde´de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Münasebetiyle 104. Yılında Şehitlerimiz Niğde´de Çeşitli Etkinliklerle Anıldı.
Niğde´de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 104. yılında Niğde Derbent Şehitliğinde düzenlenen tören ile anma etkinlikleri başladı. Düzenlenen törene Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz ERGUN, Selim GÜLTEKİN, Belediye Başkanı Rifat ÖZKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ile gazi ve şehit aileleri katıldı.

Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK’in Valilik Çelengini Şehitlik Anıtına sunması ile başlayan törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile din görevlileri tarafından Aziz Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu. Günün anlam ve önemine değinen konuşmayı Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Niğde İl Başkanı Ömer DEMİR’in yaptığı törende Şehit yakınları şiir okudu. Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK’in Şehitlik Defterini imzalaması ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı tören birliğinin saygı atışı yapması ile son bulan törenin ardından Vali ŞİMŞEK ve protokol mensupları, şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bırakıp dua ettiler.

İl Kültür Merkezinde Fertek Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 104’üncü yıl dönümü” programı Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine değinen konuşmayı Okul Müdürü Mustafa Yıldırım yaparken; Öğrencilerin hazırlayıp oynadığı Oratoryo, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.