NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK Başkanlığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı Düzenlendi.

Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK Başkanlığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Güvenliği Toplantısı  Düzenlendi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı okul güvenliği toplantısı Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK başkanlığında İl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasında Vali Yılmaz ŞİMŞEK yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, Niğde'ye ve ülkemize hayırlı olması diledi.

Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, "Toplantı ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitim ve öğretim yılını güven ve huzur içerisinde geçirebilmeleri açısından büyük bir öneme sahiptir, bu kapsamda toplantımızda alınan bazı kararları sizlerle paylaşacağız, yine sizlerin görüş ve önerilerini alacağız, varsa eksiklikleri gözden geçireceğiz ve ona göre tedbirler alacağız.

Eğitim, üzerinde bütün paydaşlarıyla birlikte hassasiyetle durulduğunda başarı getiren ve ülkelerin geleceğini şekillendiren bir hizmet alanıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı olarak geleceğe hazırlanmaları, çağın ve toplumun gereklerine uygun; sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak için alınacak tedbirler hassasiyetle takip edilecektir. 

Hepimizin bildiği üzere ilimizde 2018-2019 eğitim öğretim yılı ülke geneli ortalamalara bakıldığında başarılı bir şekilde tamamlanmış diyebiliriz. Tabi ki, amacımız eğitim öğretim kalitesini, başarı seviyesini daha yükseğe çıkarmaktır. Bu konuda idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz işbirliği içinde özveriyle, sabırla ve kararlılıkla hep birlikte seferber olup mesai mefhumu gözetmeksizin çok çalışmalıyız. Ben bu duygularla tekrar toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Vali Yılmaz  Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK'in konuşmalarının ardından okullarımızın çevresindeki güvenlik kameraları, fiziki tedbirler, okul çevrelerinde uyuşturucu madde satışına karşı alınacak önlemler, okul servis araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gerekenler İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih ALTAN tarafından sunumla anlatıldı.

Toplantı, katılımcıların sorun, görüş ve taleplerinin alınmasıyla devam etti.

06-09-201906-09-201906-09-201906-09-201906-09-201906-09-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.