NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Valisi Sn. Yılmaz ŞİMŞEK, Kitap Toplama Kampanyasına Destek Verdi...

Niğde Valisi Sn. Yılmaz ŞİMŞEK, Kitap Toplama Kampanyasına Destek Verdi...

Müdürlüğümüz ARGE birimi tarafından "Bir Kitap da Senden Olsun Kütüphaneler Hayat Bulsun" sloganı ile yürütülen kitap toplama kampanyasına Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK destek verdi. 19 Mayıs Ortaokulunda gerçekleştirilen programda sıfır atık kütüphanesini ziyaret eden ŞİMŞEK, kendi kitaplığından derlediği kitapları kampanya kapsamında bağışladı. 

 "Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı kampanya sonrası İlimizde  kütüphanesiz okul ve kurum kalmadı. Toplam 364 okul ve kurumumuz kütüphaneye kavuştu.  Açtığımız kütüphaneleri daha da zenginleştirmek amacıyla bu kampanyayı başlattık. Ben de kütüphanemde olan 100 kitabı bu kütüphanemize bağışladım. Tüm Niğdelilere çağrıda bulunuyorum, 'Gelin evinizdeki ihtiyacınız olmayan kitapları, kütüphanelerimize bağışlayın. Yine hayırseverlerimiz yeni kitaplar alıp bağışlayabilirler. Bu şekilde kütüphanelerimizi zenginleştirelim ve çocuklarımızı daha çok kitapla buluşturalım.' Sadece Niğdeliler için söylemiyorum, bu kampanyamızı duyan herkesi destek olmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR ise: " Bu kampanyaya başlamadan önce ilimizde öğrenci başına düşen kitap sayısı 3,7 idi. 8 Şubat'ta başlayan kampanyayla kütüphanelerimize 82 bin kitap kazandırarak öğrenci başına düşen kitap sayısını 8'e çıkarmayı hedefliyoruz." dedi. 

 

07-03-202207-03-202207-03-202207-03-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.