NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK Okuryazarlık Seferberliği Kapsamında Açılan Kursları Ziyaret Etti.

Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞiMŞEK Evde Okuma Yazma Kursu Alan Engelli Vatandaşları Ziyaret Etti.
Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK Okuryazarlık Seferberliği Kapsamında Açılan Kursları Ziyaret Etti.

Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında eğitim alan iki engelli vatandaşımızı evlerinde ziyaret etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ve Niğde Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet ALTUNOK da Sayın Valimize eşlik ettiler.

İlimizde ‘Okuma Yazma Seferberliğinin başlatılmasının ardından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvuru yaparak ders başı yapan engelli vatandaşlardan Atakan ATA ve Filiz ÖZER’i evlerinde ziyaret eden Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, vatandaşların eğitim durumları hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR’dan bilgi aldı. Ziyarette, okuryazarlığın önünde hiç bir engel olmadığını ifade eden Vali ŞİMŞEK, “Temel hedefimiz ilimizde okuma yazma bilme oranını yüzde yüze çıkarmaktır. Bu noktada eğitimlerimize aralıksız devam edeceğiz. Bugün de kurslarımıza katılamamaları dolayısıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzce evde eğitim verilen iki engelli kardeşimizi ziyaret ettik. Kardeşlerimiz kısa sürede büyük yol kat etmişler” ifadelerine yer verdi. Ziyaretlerinde kursiyerler ve aile bireyleriyle uzun süre sohbet eden Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, kursiyerlere başarılar diledi.

11-04-201811-04-201811-04-201811-04-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.