NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Valisi Sayın Ertan PEYNİRCİOĞLU Pansiyonda Kalan Öğrencileri Ziyaret Etti.

Niğde Valisi Sayın Ertan PEYNİRCİOĞLU, 4 Adet Pansiyonlu Lise Ziyaretinde Öğrencilerle Hasbihal Etti.
Niğde Valisi Sayın Ertan PEYNİRCİOĞLU Pansiyonda Kalan Öğrencileri Ziyaret Etti.

Niğde Valisi Sayın Ertan PEYNİRCİOĞLU pansiyonda kalan öğrencileri ziyaret etti. İl Mİlli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ve çok sayıda kurum müdürünün de katıldığı ziyarette Vali PEYNİRCİOĞLU öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Değerli öğrenciler ziyaretimizin maksadı herhangi bir sıkıntınız, derdiniz varsa onları öğrenebilmek; çözüm bulabilmektir. Değerli öğrenciler, sizler bizlere, devletimize, milletimize ailenizin emanetisiniz. Bu açıdan sizlerin okullarımızda, pansiyonlarında sıkıntıdan uzak bir şekilde, rahat bir şekilde eğitim alabilmesi bizim açımızdan çok önemlidir.

Ziyaretimizin en önemli maksadı budur. Herhangi bir derdiniz sıkıntınız var ise bunları elimizden geldiğince, imkanlar ölçüsünde çözmek isteriz. Sizler henüz eğitiminizin başındasınız. Hayat çok uzun bir eğitim sürecidir. Netice itibariyle hayatınızın her safhasında, 30 yaşına da gelseniz, 50 yaşına da gelseniz bir eğitimin içerisinde olmak mecburiyetindesiniz. Bir şeyler öğrenmek mecburiyetindeyiz. Bu sadece mesleki bilgiler anlamında değil, hayat anlamında hayatın değişik alanları anlamında, aile anlamında, belki iş hayatındaki davranışlar anlamında da pek çok konuda çeşitlendirebiliriz bunu. Tabi mesleki anlamda, mesleğe hazırlama anlamında güzel bir okulda okuyorsunuz. Geleceği olan bir okulda okuyorsunuz. İnşallah sizleri güzel günler bekliyor diye ümit ediyorum, dua ediyorum.

Değerli öğrencilerimiz, sizleri geleceğe hazırlama adına okulda öğrendiğiniz bilgiler çok önemlidir. Sizleri ülkemiz için faydalı bireyler yapabilme adına okulda öğrenilen bilgilerden ve okuldaki başarıdan daha önemli bir başarı vardır. Bu da hayat başarısıdır. Siz bunu çeşitli isimlerle adlandırabilirsiniz ama kısaca hayat başarısı diyelim. Hayat başarısının ne olduğunu çeşitli platformlarda söyledim. Hayat başarısı, iyi insan, altını çiziyorum iyi insan olabilmektir. İyi insan olabilmeyi herkes kendine göre yorumlayabilir, açıklayabilir. Ben kısaca inanışıma göre şöyle tabir ediyorum; İyi insan demek insanların kendisinden emin olduğu kişi demektir. Sizin veya herhangi bir bireyin kendisinden başka insanlara kötülük gelmeyeceğine inanılan yani güvenilen insandır. Emin insan olmak demektir. Bu hayatta her şeyden önemlidir.

Değerli gençlerimiz, yani eğer insanlar size olan güvenini kaybetmişseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir. Bu çok önemlidir. İyi insan olabilmek çok önemlidir. Maddi zenginlikler, makam, mevki hepsi bundan sonra gelmektedir. Çünkü bunların hepsi gelip geçicidir. Önemli olan iyi insan olabilmektir. Aslında annenizin, babanızın, devletimizin ve milletimizin de sizden beklentisi iyi insan olmanızdır. Bir de şunu ifade edelim, iyi insan olmak hain olmamak demektir. Bu Vatana, bu millete hainlik etmemektir. Bunu yakın zamanda hepimiz yaşadık. Biliyorsunuz 15 Temmuzda bu vatanın birliğine, bağımsızlığına karşı darbe girişimi yapıldı. Bu sadece Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza yapılmış bir darbe değildi. Tüm milletimize, tüm devletimize yapılan bir darbe girişimiydi. Bunda vatan hainleri rol oynadı. Demek istediğim bugüne kadar ekmeğinin yedikleri, suyunu içtikleri vatana karşı hainlik ettiler. Hepsinin makamları vardı, ama hiçbir önemi, anlamı kalmadı. Hepsi bizim gözümüzde hain oldular. Bizler eminiz ki, bu vatana, bu millete, çevrenize ve ailelerinize hayırlı birer fert olacaksınız. Sizler bizlerin geleceğisiniz. Sizler ne kadar iyi yetişir, iyi insan olursanız, ülkemizin geleceği de o kadar iyi ve aydınlık olur.

Bu vesile ile ben tekrar hepinizi saygılarımla selamlıyor, derslerinizde ve hayatınızda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu, Yunus Emre Anadolu Lisesi Pansiyonu, Niğde Fen Lisesi Pansiyonu ve Güzel Sanatlar Lisesi Pansiyonu olmak üzere 4 lise ziyaret edildi.

21-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.