NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİĞDE ŞEHİDİNE YÜRÜYOR ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

15 Temmuz Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında Niğde ve Bor İlçemizden 2500 Öğrenci Şehit Ömer HALİSDEMİR´in Kabrini ziyaret etti. 
NİĞDE ŞEHİDİNE YÜRÜYOR ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

15 Temmuz Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında Niğde ve Bor ilçemizden Ortaokul ve Lise öğrencilerinden oluşan 2500 öğrenci ve 140 personelimiz ile "Niğde Şehidine Yürüyor" programı düzenlendi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Şehidimizin babası Hasan Hüseyin HALİSDEMİR, Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin ÖZÜDOĞRU ile okul idarecileri ve Çukurkuyu Beldesi halkı katıldı. Program öncesinde Niğde Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bor Ş. Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Aziz Şehitlerimiz için Kur´an-ı Kerim hatimleri yaptılar. Program, Niğde ve Bor´dan öğrenci servis araçlarından oluşan konvoyun Çukurkuyu´da bulunan Şehit Ömer Halisdemir Parkına ulaşmasıyla başladı. Protokol mensupları ve öğrenciler ellerinde Şanlı Bayrağımız ve dövizleri ile kortej eşliğinde şehitliğe yürüdüler. Şehitliğe varılmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi öğrencilerinin yaptığı Bayrak Koşusunun tamamlanmasıyla Şehidimizin babası Hasan Hüseyin HALİSDEMİR´e Bayrak Teslim töreni düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR günün anlam ve önemini belirten konuşmasında "15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya maruz kaldık. Kurtuluş Savaşı´nda Nene Hatun, Maraşlı Sütçü İmam, İzmir´i işgal eden düşmana ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin´i çıkaran bu bereketli topraklar, 15 Temmuzda da Niğde´nin toprağından ve bizlerin bağrından Ömer Halisdemir´i çıkarmıştır. Ömer Halisdemir şehidimiz 15 Temmuz gecesi ülkemizi işgal etmek için başlatılan darbe girişiminde generale ölüme gidercesine ilk kurşunu sıkarak şahadet şerbetini içmiştir. Biz de bugün onun huzurunda tüm öğrencilerimizi buraya getirerek kahramanlığın ve kahramanca şehitliğin ne olduğunu öğrencilerimize göstermek için şehidimizin huzurunda 2 bin 500 öğrencimizle 30 hatim ile Yasin-i Şerif okuyarak dua yapmaya geldik. Allah mekanını Cennet etsin."dedi. Akabinde  15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi öğrencisi Ayşe ÜNSAL Şehit Ömer HALİSDEMİR´e yazılan "30 Kuş" adlı şiiri okudu. Yasin-i Şerif ve Aşr-ı Şerifler okunarak hatim duası yapılmasıyla program son buldu.

 

28-09-201628-09-201628-09-201628-09-2016

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.