NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Öğretmenevi Öğrenci Restoranı Hizmete Girdi.

Niğde Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Öğrencilere Öğle Yemeği Hizmeti Sunmak İçin Restoran Açtı.
Niğde Öğretmenevi Öğrenci Restoranı Hizmete Girdi.

Niğde Öğretmenevi öğle arasında öğrencilere yemek hizmeti sunmaya başladı. Öğle arasında öğrencilerin hazır yemek yerine sağlıklı, sıcak yemek yemesi amacıyla başlatılan hizmetten veliler ve öğrenciler son derece memnun. Beslenme Öğretmeni ve diyetisyenlerden yardım alınarak öğrencilerin günlük kalori ihtiyacına uygun bir şekilde belirlenen yemek listesi sayesinde öğrencilere sağlıklı bir öğle yemeği hizmeti sunuluyor.

Öğretmenevinin ulaşım olarak da okulların bahçe komşusu olması öğrencilerin kısa sürede yemek hizmetine ulaşmasına imkân sağlıyor. Çocuğunun uygun fiyata devlet kurumunun sunduğu güvenilir yemek hizmetinden faydalanmasını isteyen velilerin öğretmenevi idaresine başvurmaları yeterli olacaktır. 

Konu ile ilgili konuşan Niğde Öğretmenevi Müdürü Murat TELLİ, “Öğretmenevimizin hemen yanı başında 3 adet Ortaokul ve 1 adet Lise bulunuyor. Öğrencilerimiz öğle arasında çoğu zaman fast food denen hazır yemekle öğünlerini geçiştiriyorlar. Çağımızın problemlerinin başında gelen obezite ile mücadele kapsamında sağlıklı beslenme konusunda yavrularımıza böyle bir hizmet sunmak istedik. Ben emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

11-12-201811-12-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.