NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Bilsem Öğrencileri Türkiye 1.´si Oldu

Samsung Tarafından Yürütülen Geleceğin Mucitleri Proje Yarışmasında Niğde Bilsem Öğrencileri Türkiye 1.´si Oldu.
Niğde Bilsem Öğrencileri Türkiye 1.´si Oldu

Niğde Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerinden Ertuğrul ÖZAR danışmanlığında, öğrenciler Dilek Öykü AHRAZ ve Efe GÜNDEĞER’in birlikte hazırladığı “Motokask” adlı proje “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

“Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması, kültür bilincine sahip, bilime ve sanata önem veren yaratıcı ve evrensel bir kuşak için Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Oflaz Medya Grubu işbirliğiyle gerçekleştirdiği bir projedir.

Geleceğin mucitlerini yetiştirmeyi amaçlayan yarışmanın kazananları 5 Aralık 2016 Pazartesi günü İstanbul’da The St. Regis Otelde düzenlenen muhteşem ödül töreninde açıklandı. Ödül töreni, Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet SABANCI ÇETİNDOĞAN, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem ÇAPA, Multi Channel Developers Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra OFLAZ GÜVENKAYA, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ’nin katılımıyla yapıldı. 

Ödül törenine katılan genç mucitler, ödüllerini ünlü sunucu Ece VAHAPOĞLU’nun takdimi ile Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim  ve TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ’nin elinden aldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada Türkiye birinciliği alan Niğde Bilsem, 2014 yılında da Fen Bilimleri öğretmeni Cüneyt AKYOL danışmanlığında, Şehri Sude KAHRAMAN’ın “Basston” adlı projesiyle Türkiye ikincisi olmuştu. 

07-12-201607-12-201607-12-2016

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.