NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Bilim ve Sanat Merkezi Tarafından Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Üretilen Yüz Koruyucu Siperlikler İl Emniyet Müdürlüğüne Teslim Edildi

Niğde Bilim ve Sanat Merkezi Tarafından Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Üretilen Yüz Koruyucu Siperlikler İl Emniyet Müdürlüğüne Teslim Edildi

Milli Eğitim Bakanlığımız Bilim ve Sanat Merkezlerinde maskeden yüz koruyucu siperliğe kadar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında kullanılan çok sayıda ürün üretilerek, ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Bakanlığımız Polis Haftası'nı da kutlamak amacıyla emniyet mensupları için  Bilim ve Sanat Merkezlerinde 250 bin yüz koruyucu siperlik üretilmeye başlandı.

 

Bugün ilk etapta 81 ildeki 150 BİLSEM'de üretilen siperlikler Emniyet Müdürlüklerine teslim ediliyor.

Niğde Bilim ve Sanat Merkezi'nin yeni tip Korona Virüs ( Covid-19 ) tedbirleri kapsamında 3D yazıcılarla üretimini gerçekleştirdiği 100 adet yüz koruyucu siperlikler İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR tarafından  Niğde İl Emniyet Müdürü Salim CEBELOĞLU'na teslim edildi.

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Niğde Bilim ve Sanat Merkezimizin bu süreçte sağlık ve güvenlik personeli başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımız için toplamda 900 adet koruyucu siperlik üreterek  dağıtımını yaptığını belirtti.

 

 

17-04-2020

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.