NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisinde

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisinde Cumhurbaşkanı Tarafından Ödüllendirildi.
Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Türkiye Büyük Millet Meclisinde

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Dilek Öykü Ahraz ve Efe Gündeğer´in hazırladığı "Motokask" projesi, "Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasında dünya birincisi oldu.

Motosiklet kazalarında can kaybını engellemek için kask takılmadığında uyarı veren ve motosikletin çalışmasını engelleyen düzenek geliştiren öğrencilerimizin projesi, Samsung Electronics’in dünya çapında düzenlediği “Solve For Tomorrow (Gelecek için Çözüm) programında ABD ve Çin gibi ülkelerin de yer aldığı "Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasında birinci oldu.

Öğrenci ve Öğretmenleri T.B.M.M. Ak Parti grup tolantısında ağırlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, öğrencileri ödüllendirdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı, öğrencilerin 3 boyutlu yazıcıda hazırladıkları hediyelerinden de oldukça memnun oldu. 

 

 

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.