NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Akşemseddin Bilim Sanat Merkezi Çocuk Korosu Konseri Oldukça Beğeni Topladı.

Niğde Akşemseddin Bilim Sanat Merkezi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Ada Işığı Çocuk Korosu Niğde Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası eşliğiğinde ilk konserini verdi.
Niğde Akşemseddin Bilim Sanat Merkezi Çocuk Korosu Konseri Oldukça Beğeni Topladı.

Niğde Bilsem Çocuk Korosu ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Ada Işığı Çocuk Korosu Niğde Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası eşliğinde Niğde Üniversitesi Kültür Merkezi salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla konser verdi.

Konser 25 Nisan Pazartesi günü saat 20.00’de başladı. Konserin birinci bölümünde yirmi dokuz öğrenciden oluşan ve şefliğini Serdar KÖŞK’ ün yaptığı Bilsem Çocuk Korosu, solo ve çoklu olarak yedi eser seslendirdi. Seslendirilen eserlerden “Niğdeli Melekler” adlı şarkı Niğde için bestelenmiş ilk çocuk şarkısı olup ve yine ilk kez bu konserde dinleyicileriyle buluştu.

Konserin ikinci bölümünde Doğu Akdeniz Üniversitesi Ada Işığı Çocuk Korosu Erkan DAĞLI’ nın şefliğinde beş eser seslendirdi. Üçüncü bölümde ise her iki koro ortak bir sunumla altı eser seslendirdiler.

Çiçeği burnunda olan Bilsem Çocuk Korosu ilk konseri ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşarak büyük bir beğeni ve alkış aldı. Konsere; Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Milli Eğitim Bakanlık Müşaviri Mesut ALKAN ile öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser; koro şeflerine, korist öğrenciler ile emeği geçenlere plaket ve çiçek takdimleriyle son buldu.

Çocuk Koroları etkinlikleri 10-16 Temmuz 2016 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nde yapılacak konserlerle devam edecek. 

05-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-2016

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.