NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Akşemseddin Bilim Sanat Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Düzenledi.

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Şehitlerini Anma Programı izleyicilerden oldukça beğeni topladı.
Niğde Akşemseddin Bilim Sanat Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Düzenledi.

Niğde Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa Niğde Belediye Başkan yardımcısı Rıfat ÖZKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selçuk Hüseyin DEMİRTAŞ, Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü İsa ALİÇ ile çok sayıda davetli, öğrenci ve veli katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Niğde Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi tarafından aziz şehitlerimizin ruhları için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.

Programda Bilim ve Sanat Merkezi müdürü İsa ALİÇ, ‘‘15 Temmuz gecesi, ülkemizi, demokrasimizi ve Cumhuriyetimizi yok etmek isteyen hainler harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak milletimiz darbe girişimine karşı cadde ve meydanları doldurarak hatta ölümü göze alarak bu girişimini bozguna uğratmıştır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz; cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Şüphesiz ki o kahramanlar kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini Anma etkinliklerinde aziz şehitlerimizi yâd edecek, hatıralarını nesilden nesile aktaracağız.’’ dedi.

Konuşmanın ardından program; öğrencilerin okuduğu şiirler, 15 Temmuz Destanı adlı video gösterimi, A.S.A grafiğin hazırladığı 15 Temmuz gecesi konulu kum sanatı gösterisi, kurumun müzik öğretmeni Mehmet Ali ERDEN yönetimindeki Bilsem Anadolu Ritim Grubu öğrencilerinin hazırladığı türkü ve marşların dinletisi ile devam etti. Programda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere çiçek takdimi ve sertifika töreni ile program sona erdi. 

27-10-201627-10-2016

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.