NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüze Bağlı Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarının Hazırladığı Öğrenme Şenliği Sergisi Açıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarının hazırladığı Öğrenme Şenliği Sergisi Niğde Öğretmenevinde açıldı.
Müdürlüğümüze Bağlı Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarının Hazırladığı Öğrenme Şenliği Sergisi Açıldı.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri ve İlimiz Cezaevleri, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün katılımıyla “Öğrenme Şenliği” sergisi Niğde Öğretmenevinde açıldı.
Niğde Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen sergi açılışı programına Niğde İl Genel Meclis Başkanı Bülent KÜÇÜKTUNA, İl Gençlik ve Spor Müdürü Harun TURHAN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih ALTAN, Milli Eğitim Şube Müdürü Adem ERTUĞRUL,Çamardı ve Çiftlik İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Kurdele kesimi ile başlayan program protokolün sergiyi gezmesiyle devam etti.

Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerine katılımı artırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel ürünler içeren sergide ilimizde hizmet veren Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri ile Ceza ve Tutuk Evlerinde Usta Öğretici nezaretindeki kurslarda yapılan ürünler katılımcıların beğenisine sunuldu.

Sergide Niğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri enerji tasarrufu ve  yenilenebilir enerjiye ilişkin bilgiler sundu. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından da kanser ve kansere karşı korunma yöntemleri ile beslenme ve diyet programları, obezite ile mücadeleye ilişkin bilgiler verildi.  

26-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-2016

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.