NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Yöneticileri, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar, milli eğitim müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz kendi aralarında düzenledikleri kahvaltıya basın mensuplarını da davet ettiler. 
Müdürlüğümüz Yöneticileri, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar ve müdürlüğümüzün diğer yöneticilerinin haftada bir gün kendi aralarında düzenledikleri kahvaltıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar basın mensuplarını da davet etti. Kahvaltıdan sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar şunları ifade etti: Bizler daha önceki görev süremizde de yaptığımız gibi; düzenlemiş olduğumuz etkinliklerde, her türlü sosyal ve kurumsal ilişkilerin daha verimli olması adına çeşitli kurum ve kuruluşlarla biraraya gelmekten mutluluk duymaktayız. Bu gün bu kahvaltılı buluşmamızla, gerekli kurumsal diyaloğumuzun güçlenmesi ve bu güzel etkinliklerin yeni görev süremiz boyunca da devam etmesini temenni etmekteyiz. Bu vesile ile sizlerle ilimizin TEOG ve LYS sınavlarındaki başarı durumuna kısaca değinmek isterim. TEOG sınavında geçen yıl Türkiye ortalaması ile eşit durumda iken, bu yıl yapılan İlk TEOG sınavları ilimizin Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını görmekteyiz. Bu yıl yapılacak 2. TEOG sınavında tekrar değerlendirmelerimizi yapacağız. diğer yandan LYS sınavlarındaki başarı durumumuza baktığımızda sevindirici sonuçlar elde ettiğimizi görüyoruz. Açıkça belirtmeliyiz ki LYS sınavlarındaki başarımız Türkiye ortalamasının ve TR-71 Bölge ortalamasının üzerindedir. Özellikle TR-71 Bölgesi; Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Karaman ve Niğde illerinden oluşan yüksek başarılı bölge olarak bilinmektedir. Bu durum bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu bilgileri sizler aracılığıyla tüm Niğde halkıyla paylaşmayı bir borç biliyorum. Siz değerli basın mensuplarına da bu davetimize icabet edip bu kahvaltıya katıldığınız için çok teşekkür ediyorum.

basın kahvaltıbasın kahvaltıbasın kahvaltıbasın kahvaltı

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.