NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Başkanlığında Mesleki ve Teknik Eğitim Toplantısı Düzenlendi.
Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR başkanlığında Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket KATIRCIOĞLU, Niğde Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Erdoğan AYKİN, Ticaret Borsası Başkanı Zafer UYANIK ve İlimizde bulunan esnaf oda başkanlarının katılımıyla Mesleki ve Teknik Eğitim tanıtım toplantısı düzenlendi. 

08 Haziran 2017 saat 14.00’te başlayan toplantıda 6764 sayılı yasa ile Mesleki ve Teknik Eğitim ile yapılan yeni düzenlemeler, Mesleki Eğitim Merkezlerinin zorunlu eğitim kapsamına alınarak 4 yıllık eğitim sonunda ustalık belgesi verilmesi, çırak öğrenci çalıştıran işverenlere yapılan devlet katkısı ve nitelikli ara eleman yetiştirme konularında Niğde Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Sırrı DELİCE ve Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut KOYUNCU tarafından katılımcılara detaylı bilgi aktarımı yapıldı.

Mesleki Eğitim Merkezlerinin zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla 8. Sınıfı bitiren öğrencilerin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş tercihlerinde Mesleki Eğitim Merkezlerini de tercih edebilecekleri, çırak öğrencilerin asgari ücretin % 30’undan az olmamak kaydıyla ücret alacağı İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR tarafından ifade edilerek velilerin ve öğrencilerin bu konuda bilgilendirilmesini istedi.

Toplantının son bölümünde oda başkanları ve esnafların sorunları ile alakalı görüş ve önerileri yer aldı. 

08-06-201708-06-201708-06-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.