NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

Merkez ve Merkeze Bağlı Ortaokullarda Görev Yapan Rehber Öğretmenlere Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Tanıtıldı.
Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Tanıtım Toplantısı Düzenlendi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sonunda yapılacak lise yerleştirmeleri öncesinde ortaokul Rehber Öğretmenlerine Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları tanıtımı Elma Şekeri Anaokulu toplantı salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halis ERÇATIM´ın katıldığı toplantıda Hüdavent Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep KOÇER tarafından Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tanıtıldı. Ardından Niğde Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Sırrı DELİCE tarafından da Mesleki Eğitim Merkezlerinin tanıtımı yapıldı. 

Toplantıda konuşan Şube Müdürü Halis ERÇATIM, "Değerli Rehber Öğretmenlerimiz, liselere öğrencilerimizi yönlendirirken Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarımızın velilerimize ve öğrencilerimize yeterince tanıtılması konusunda sizlerin desteğine ihtiyaç duymaktayız. Akademik anlamda öğrenimini devam ettirmek istemeyen veya el becerisi ile öne çıkan öğrencilerimizi Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarımıza yönlendirelim. Kurumlarımızın tanıtımını okullarımızda veli ve öğrencilerimize yapalım ve Mesleki Eğitimi güçlendirelim. Üretim sektörlerinin sık sık dile getirdikleri ara eleman eksiği konusuna mesleki anlamda yetişmiş öğrencilerimizle çözüm bulmalıyız. Meslek Lisesi Memleket Meselesi sloganı ile ülkemizin geleceğine katkıda bulunacağınızdan eminim. Yapacağınız çalışmalarda başarılar dilerim." dedi.

Soru cevap bölümü ile toplantı sona erdi.

06-04-201806-04-201806-04-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.