NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı Niğde´de Düzenlendi.

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Tarafından Niğde´de Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı Düzenlendi.
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı Niğde´de Düzenlendi.

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün Mesleki ve Teknik Eğitimde yapılan yeni düzenlemelerin, sorunların belirlenmesi ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin görüşülmesi amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı düzenlendi.   Şehit Kemal Tosun Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen çalıştaya Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Sayın Ertuğrul GEÇGİL, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YİĞİT, İl Genel Meclis Üyesi Mahmut PEŞİN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Sendika ve sektör temsilcileri ile idareci ve öğretmenler katıldı. Açılış Konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün Mesleki ve Teknik Eğitimde yapılan yeni düzenlemelerini tanıtmak ,bu alandaki sorunları belirlemek ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini görüşmek amacıyla düzenlediği Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayında bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Bu çalıştayın ilimizde yapılması bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Bu vesile ile Daire Başkanımızın şahsında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Çalıştayın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Değerli katılımcılar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Mesleki ve Teknik Eğitime büyük önem veriyor ve bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zaman zaman Mesleki Teknik Eğitim Okul Müdürlerimiz ile bir araya gelerek ilimizde bulunan alan ve dalları değerlendirip geçerliliğini kaybetmiş alan ve dalların kapatılması, günümüz şartlarına, bölgenin konumuna uygun alan ve dalların açılmasını değerlendiriyoruz. Daha sonra da bu konuyu sivil toplum kuruluşları,  Muhtarlar ve Belediye Başkanları ile değerlendirerek Müfettiş kararı ile İl İstihdam Kuruluna teklif ederek oranın görüşünden sonra Bakanlığımıza teklif ediyoruz. Bu konuda kapattığımız ve açtığımız birkaç alan ve daldan bahsetmek istiyorum. Faik Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilgisayar Teknolojileri alanı Bilgisayar Teknik Servis Dalını, Ulukışla Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde Raylı Sistemler Teknolojisi alanını, Yeşilgölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu Lisesinde Tarım Bölümü Tarla Bitkileri Dalını yine Yıldıztepe Hacı Abdullah Şehit Mehmet Kayahan Çok Programlı Anadolu Lisesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanı Veteriner Sağlık Dalını açmış bulunuyoruz.

2016-2017 eğitim öğretim yılında ilimizde öğrenim gören 19569 lise öğrencimizin 7546 tanesi Mesleki ve Teknik Anadolu liselerimizde öğrenim görmektedir. Bu oran % 43´e tekabül etmekte olup bu oranları ve eğitimimizin kalitesini artırmak için çalışmalarımız devam etmektedir.  Bu duygu ve düşüncelerle çalıştaya katılarak bizleri onurlandıran Bakanlık temsilcilerimize, davetimize icabet eden sektör temsilcilerimize ve emeği geçen eğitimcilerimize ilimiz adına teşekkür eder, çalıştayın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim." dedi.

Daire Başkanı Sayın Ertuğrul GEÇGİL´in konuşmaları ve sunumları ile devam eden çalıştayda Niğde´nin Mesleki ve Teknik Eğitimdeki mevcut durumu, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri katılımcıların da önerileriyle ele alındı. Çalışma sonrasında sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirilmek üzere rapor haline getirildi.

28-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-201728-07-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.