NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Model Uçak Yarışması Finali Düzenlendi.

Müdürlüğümüz ve Türk Hava Kurumu Niğde Şubesi İşbirliği İle Lise Öğrencileri Arası Model Uçak Yarışması Düzenlendi.
Liseler Arası Model Uçak Yarışması Finali Düzenlendi.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Müdürlüğümüz ve Türk Hava Kurumu Niğde Şubesi işbirliğinde lise öğrencileri arası model uçak yarışması düzenlendi. Temel model uçak eğitimi alan öğrenciler Gazi Ortaokulu Spor Salonunda düzenlenen final yarışmasında yaptıkları ATA model uçakları ile okullarını temsil etti. Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Türk Hava Kurumu Niğde Şube Başkanı Muammer ÇELİK, okul müdürüleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yarışmanın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerinde belirtildiği üzere il milli eğitim müdürlüğü olarak öğrencilerimizin akademik anlamdaki başarılarını artırmanın yanı sıra farklı alanlardaki bilgi ve becerilerini de geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla Türk Hava Kurumu Niğde Şubesi işbirliğiyle lise öğrencilerimize temel model uçak eğitimleri verdik. Atölye çalışmaları tamamlanan eğitimler neticesinde bugün model uçak yarışmamızı gerçekleştiriyoruz. Gelecek nesillerimize havacılık alanında eğitim vererek geleceğin mühendislerini, pilotlarını yetiştireceğimize inanıyorum. Emeği geçen ögretmenlerimize ve Türk Hava Kurumu Niğde Şubesine teşekkür ediyor, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Türk Hava Kurumu Niğde Şubesi model uçak eğiticisi Erhan ÖZKAN tarafından yapılan sunumun ardından yarışmaya geçildi. Kurallara uygun bir şekilde 3'er atış yapılmasının ardından hakemler İlyas DUYAR ve Yusuf ŞAHBAZ tarafından yapılan puanlama sonrasında ;

NİÇEV Özel Anadolu Lisesi öğrencileri 1., Mehmet Akif Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 2. ve Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencileri 3. oldu. Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini protokol mensuplarından almasıyla program son buldu.

13-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-2019

 

 

                                                                                                                                                     

 

 

                                                                                                                                                         Daha çok fotoğraf için  

            www.facebook.com/nigdeilmem 

 

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.