NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kemal Aydoğan İlkokulunda Tasarım ve Beceri Atölyesi Hizmete Açıldı.

2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında Kemal Aydoğan İlkokulunda Tasarım ve Beceri Atölyesi Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK´in Katılımlarıyla Hizmete Açıldı.
Kemal Aydoğan İlkokulunda Tasarım ve Beceri Atölyesi Hizmete Açıldı.

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonunu kapsamında Kemal Aydoğan İlkokulunda oluşturulan Tasarım ve Beceri Atölyesi Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla hizmete açıldı. Açılış merasiminde konuşan Kemal Aydoğan İlkokulu Müdür Yardımcısı Sibel Ayşe DEMİÇ, "Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunun temel amaçlarından biri çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Bu temel hedef kapsamında bir yaşam alanı olan okulumuzda her biri ayrı bir değer olan çocuklarımıza milli ve manevi değerlerin yanı sıra yaşam becerileri edinmeye yönelik çalışmalara ağırlık veriyoruz. Okul ekosistemimizde; öğrencilerin kendisini tanımasını ve gerçekleştirmesini sağlayacak, çocuk, ebeveyn ve öğretmenlerin birlikte gelişimini tamamlayabileceği ortamlar oluşturmak asli amacımız olmuştur. Bu doğrultuda bugün okulumuzda oluşturulan Tasarım ve Beceri Atölyelerinin açılışını yapıyoruz. Tasarım ve Beceri Atölyeleri kapsamında zeka oyunları, satranç, beslenme ve el sanatları etkinlikleri imkanları bulunmaktadır. En kısa zamanda da robotik kodlama için bir atölye ve hobi bahçesi kurmak için çalışmalarımız devam ediyor. 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda genç nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek, onların gelişimlerine katkıda bulunmak ve onları topluma kazandırmak gayretiyle yaşam becerilerinin geliştirilmesine, ahlaki değerlerin yerleştirilmesine yönelik çalışmalara katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." dedi.

Tasarım ve Beceri Atölyesinin açılışını gerçekleştiren Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, öğrencilerle bol bol sohbet ederek zeka oyunları oynadılar.

28-03-201928-03-201928-03-201928-03-2019

 

 

 

 

                                                                                                                                                                            Daha çok fotoğraf için  

  

 

 

     www.facebook.com/nigdeilmem 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.