NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karanlıkdere Kılıçlar Ortaokulumuzdan Büyük Başarı

Karanlıkdere Kılıçlar Ortaokulumuzdan Büyük Başarı

Karanlıkdere Kılıçlar Ortaokulu Robotik ve Kodlama takımı "ROBOSWORDS" 15 Şubat 2020 tarihinde Kayseri'de Bilim Kahramanları Buluşuyor "FIRST LEGO LEAGUE" yarışması ortaokullar kategorisinde Niğde ilimizi temsil eden tek ortaokul olarak yarışmayı başarıyla tamamladı. 3 kategoriden oluşan yarışmada " Robot Performansı" ile 5. Olan "ROBOSWORDS" takımı; "Yenilikçi Projeler" alanında hazırlamış oldukları proje büyük beğeni topladı ve "En İyi Araştırma Projesi" ödülüne laik görülerek kupayı Niğde'ye getirdi. "Bir Köy Okulundan Çok Daha Fazlası" sloganıyla yola çıkan Kılıçlar Ortaokulu'muzun Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Burçak ERSOY, böylesine önemli bir yarışmada tek köy okulu olarak yarışmaya katılmanın ve kazanılan başarının öğrencilerin kimlik gelişimleri, özgüveni ve birlikte başarabilme duygularını en üst seviyeye taşıdığını vurguladı.

Bu yıl ki başarılı sonuç ardından hız kesmeden gelecek yılın hazırlıklarına başlayacaklarını ve gelecek yıl turnuvayı şampiyon olarak tamamlamak istediklerini söyledi.

Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

21-02-202021-02-202021-02-202021-02-2020

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.