NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy Niğde’de Anıldı

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Niğde’de çeşitli etkinliklerle kutlandı
İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy Niğde’de Anıldı

Niğde Kültür Merkezi’nde Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Niğde Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliğe; Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ufuk Nayır, Belediye Başkan Vekili Rıfat Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Niğde Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Bayrak, Askerlik Şube Başkanı Albay Kadir Okyay, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Vali Yardımcıları Abdullah Uçgun ve Mustafa Karaca, kurum müdürleri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Niğde Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ali Koç’un günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Konuşmanın ardından Niğde Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan programda; Mehmet Akif Ersoy´dan seçme şiirler, istiklal marşının kabulu ile ilgili tiyatro gösterisi, Mehmet Akif Ersoy´un bestelenmiş şiirlerinden oluşan müzik dinletisi salondaki misafirler tarafından büyük beğeni topladı.

Programın son bölümünde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri, Niğde Valisi Necmeddin Kılıç ve protokol tarafından verildi.

Programın ardından Niğde Valisi Necmeddin Kılıç; Okul Müdürü Ali Koç, Müzik Öğretmeni Hayri Yıldız,Türk Dili Edebiyatı Öğretmenleri Pembe Mavuş ve İbrahim Eroğlu başta olmak üzere emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tek tek tebrik ederek, böylesine kaliteli bir program gerçekleştirdiğiniz için sizlere teşekkür ederim dedi.

 

                               

                                                                       *Daha çok fotoğraf için.

                                                                www.facebook.com/NigdeMilliEgitim            

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.