NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerden İstenecek Belgeler

 

İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerden İstenecek Belgeler

 

Ataması gerçekleşen öğretmenlerimiz, aşağıdaki listede istenen belgeleri elden veya posta yoluyla en geç 16 Eylül 2022 Cuma gününe kadar Müdürlüğümüze ulaştırmaları gerekmektedir. İstenen belgeleri daha erken teslim edenlerin güvenlik soruşturması süreci ve göreve başlatma işlemleri de erken başlatılacaktır.

Güvenlik soruşturması tamamlanıp göreve başlatılana kadar sözleşmeli öğretmen olarak atandığı okulda ücretli öğretmen olarak görevlendirilmek isteyenler Müdürlüğümüz Atama Şubesiyle (0388 232 32 72 Dahili: 125) irtibata geçmeleri gerekmektedir. Güvenlik soruşturması tamamlandıktan sonra ücretli öğretmenlik görevi sonlandırılıp sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlatma işlemi yapılacaktır.

Atanan adayların Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturmasının sağlıklı yapılabilmesi için güncel ikametgah adresine ilişkin belgeyi eklemeleri gerekmektedir.

Belge tesliminden sonra yapılacak Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturmasının olumlu sonuçlanması neticesinde adaylar göreve başlatılmak üzere davet edilecektir.

 

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN TALEP EDİLEN BELGELER

 

1 - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin Noter ya da Fakülteden onaylı örneği,

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belgenin noter ya da fakülteden onaylı örneği,

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesinin noter ya da fakülteden onaylı örneği,

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), istenecektir.

5. Kimlik Fotokopisi.

7. Son altı ay içinde çekilmiş Biometrik fotoğraf (6 adet)

8. Güncel tarihli Adlî Sicil Kaydı. (E-Devletten Barkodlu olarak alınabilir)

9. Elektronik Başvuru Formu (Mülakat için alınan form)

10. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

11. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü (devlet veya özel) hastaneden alınacak olan Sağlık Kurulu Raporunun Aslı

12. Mal Bildirim Formu (Formu İndirmek İçin TIKLAYINIZ.)

13. Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi

14. Güncel tarihli Yerleşim Yeri (İkametgah) Belgesi (E-Devletten alınabilir.)

 

Yukarı Kayabaşı Mah. Dışarı Cami Sk. No 9 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.