NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde "Görevimiz İlk Yardım" Seferberliği Başladı.

Bakanlığımızca öğrenci, öğretmen ve velilerimizde ilkyardım bilincinin geliştirilmesi ve sakatlanmaların azaltılması amacıyla "Görevimiz İlk Yardım" projesi başlatılmıştır. 
İlimizde

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlattıkları "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği" projesinin çevrim içi tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, "Proje kapsamında önümüzdeki 3 ayda Türkiye genelinde ilk etapta 260 bin öğretmen, idareci ve diğer okul çalışanlarına, ardından da öğrenci ve velilere ilk yardım eğitimi verilmesini,ilimizden de tüm öğretmenlerimizin almasını hedefliyoruz." dedi.   

Çocukların iyi bir eğitim almaları için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, okula gelen her öğrenciye güvenli bir ortam sunma ve var olan şartları, gelişen imkânlar dâhilinde iyileştirme sorumluluğunda olduklarını belirtti. Okulda tehlikeli ve ani bir durumda öğretmenlerin uygulayacağı ilk ve ivedi sağlık desteğinin kritik önem taşıdığına dikkati çeken İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, çocukların güvenliğini daha da artırmak amacıyla bugün büyük bir "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği" başlattıklarını ifade etti.

 

26-01-202126-01-2021

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.