NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 3500 Öğrenci Sinema İle Buluştu.

İlimizde 3500 Öğrenci Sinema İle Buluştu.

Niğde Emniyet Müdürlüğü ile Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde öğrencilerimizin milli bilincinin ve devlete bağlılıklarının artırılmasının hedeflendiği proje kapsamında 3500 öğrencimiz sinema ile buluştu.

7-8-9 Mart 2022 tarihlerinde Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de teröristlerle kahraman Mehmetçik'in girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünü anlatan "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmine öğrencilerimiz ile birlikte bir oturuma Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK ve İl Protokolü de katıldı.

29-30-31 Mart tarihlerinde de Anadolu'nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Savaşı'nın hikayesini anlatan "Malazgirt 1071" filmlerini izleyen lise öğrencilerine Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Ahmet ŞENEL eşlik etti. Film ile ilgili konuşan ŞENEL şanlı tarihimizin nica kahramanlara şahitlik ettiğini, bayrağımızın her daim dalgalanacağını, gençlerimizin, Ferhat Astsubaylarımızın, Erenlerimizin hep olacağını belirterek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.